На шаг ближе к званию европейского города. Харьков становится доступнее для инвалидов
Юлія Чорна кореспондент
-Адміністративні будівлі, медичні та культурні заклади, готелі, кафе та ресторани. У конкурсі "Харків для всіх" звання комфортних для людей з різними фізичними вадами отримали кілька десятків об"єктів Першої столиці.
Всього в конкурсі було півсотні учасників. Вони змагалися у більш ніж 20 номінаціях. Комфортність кожного об"єкту перевіряли люди з обмеженими фізичними можливостями. Найвищу оцінку від них отримали ті, в яких створені найбільш сприятливі умови для обслуговування людей з особливими потребами.
Олена Шингарьова керівник Харківської міської організації інвалідів "Креавита"
-Нашей целью является оценить ту позитивную динамику, которая, к счастью, сейчас происходит, имеет место быть в городе Харькове. Эта позитивная динамика есть. Она касается общественных зданий, она имеет отношение к общественному транспорту.
Відбирали об'єкти по можливості їх відвідування та обслуговування, по відповідності державним будівельним нормам, а також по естетичному та дизайнерським рішенням. Так, до переліку найкомфортніших потрапили парк Горького, стадіон "Металіст", адміністрація Ленінського району, університет імені Каразіна, загальноосвітня школа № 124, кілька відділень банків, аптек та торгово-розважальних центрів.
Однією з найболючіших для цих людей проблемою і досі є пішоходно-тротуарна зона. Вбагатьох місцях візочники не можуть самотужки перетнути дорогу – заважають зависокі бордюри. Непереливки й незрячим. Адже колір світлофора почути неможливо. Та це питання в Харкові також поступово вирішують.
Юлія Чорна кореспондент
-Комфортним для людей з різними фізичними вадами визнали і перехрестя вулиці 23-го Серпня та проспекту Леніна. Спеціально для візочників на кожному пішоходному переході тут знизили рівень бордюрів, а для незрячих встановили звукові світлофори
.
З кожним роком, підкреслюють фахівці, Харків стає більш доступним для інвалідів. Проте на досягнутому зупинятися не варто. Адже багато об"єктів все ще для не достатньо комфортні для людей з різними фізичними вадами.
Олена Шингарьова керівник Харківської міської організації інвалідів "Креавита"
-Работы очень много. К сожалению, советская архитектура она строилась по принципу "чем больше ступеней, тем лучше". Это то наследие, которое мы получили. Это то, что нам нужно мучительно и тяжело преодолевать. Поэтому еще огромное количество административных зданий, суды, милиция, ЗАГСы. Это те административные учреждения, которые сегодня практически стопроцентно являются недоступными.
На зустріч інвалідам охоче йдуть у міській раді. Обіцяють – жодне побажання та рекомендація людей з фізичними вадами не лишається без уваги.
Анатолій Кандауров директор КП "Харківміськліфт"
-Сегодня мы проводим такую же работу в аэропорту в гостинице устанавливаем лифты, который будет использоваться для инвалидов. И много другого. У нас новые разработки есть на заводе на нашем. Это туалеты, которые будут позволять заезжать инвалидам. Этот проект уже на выходе. И в ближайшее время он пустится для города в эксплуатацию.
Експерти мріють зробити конкурс "Місто для всіх" щорічним. І сподіваються, що вже у дві тисячі чотирнадцятому об'єктів, доступних для людей з інвалідністю, стане у рази більше. Адже це ще один упевнений крок Харкова до звання міста європейського типу.