Харківський метрополітен – величезне бомбосховище і всі станції можуть використовуватися для укриття населення. Тому у випадку будь-якого нападу людина може пройти до найближчої станції, аби там їй надали всю необхідну допомогу. Саме це і вирішили перевірити на чергових навчаннях. За легендою, на місто напали з повітря. Тому у переході метро зібрали курсантів та поліцейських. Вони повинні супроводити громадян до метрополітену. Незважаючи на те, що це навчання, діяти потрібно не менш оперативно та злагоджено. Тож по гучномовцю черговий станції дає відповідний інструктаж.
– Шановні громадяни, дотримуйтесь спокою та порядку.
Люди починають заходити. І все має бути без перешкод. Тому працівники метрополітену мають відчинити всі двері, турнікети та запустити ескалатори в режим "спуск", аби люди якомога швидше потрапили до станції. Потім вони сідають до потягу, його також можна використовувати для розміщення людей.
Олександр Интересно будет, скажем так, представить, как это все будет происходить, как будут спасать людей в экстренной ситуации.
Взагалі метрополітен може певний час працювати у автономному режимі. Тому на станціях є повітряні фільтри, що необхідні у випадку хімічної атаки, герметичні залізні двері, що захищають від атомного нападу, бомбардування та повенів, тобто від всіх можливих чинників небезпеки. Крім того, у метрополітені є необхідна їжа та власне водопостачання, аби люди у випадку надзвичайної події могли деякий час мешкати під землею. І все це також перевіряють під час навчань. Адже це необхідно, зауважують фахівці. Тому що лише так персонал метрополітену зможе відпрацювати свої дії до автоматизму.
Павло Пономаренко директор Департаменту цивільного захисту Харківської облдержадміністрації Ці тренування, вони у нас досить часто відбуваються. То есть якщо людина буде готова для виконання обов'язків – це буде циклічно, то він буде виконувати його. Кількість людей, яка буде сюди заходити не буде мати жодного значення. Ми це вже бачили, в нас є такий досвід і тренування – це дуже необхідно, безпосередньо для тих людей, які будуть мати участь в укритті населення, евакуації. Це питання наработки звичок, працювати певним шляхом до інструкції.
Крім того, в метрополітені є і медичний пункт. В ньому є необхідне обладнання для надання першої допомоги. Саме тому на станції під час надзвичайної ситуації мають бути і лікарі, яких також викликали на станцію для навчань. Тож загалом, зазначив головний інженер Харківського метрополітену, персонал з поставленим завданням впорався.
Ігор Дем'яненко головний інженер КП «Харківський метрополітен» Відпрацьовувалися дії оперативного персоналу станції, проходження інформації, по переключенню технічних засобів. Ви бачили відкриті двері, відкриті контрольні пункти, переключити ескалатори, це все потребує часу. Це перевірялось. І надходження інформації між службами метрополітену.
Та все ж таки всі відпрацьовані дії працівників метрополітену ще будуть аналізувати відповідні фахівці. Тоді будуть зроблені остаточні висновки.