На территории Харькова сжигать листву запрещено
Городянам заборонено спалювати опале листя. У міському профільному Департаменті зазначають – дим від таких вогнищ, може негативно сказатися на здоров’ї людей. При спалюванні листя в повітря потрапляють шкідливі речовини: чадний газ, сірка, сажа, алюміній, свинець та інші. Нерідко в вогонь відправляють пластикові пляшки, гуму та інші побутові відходи, що тільки збільшує кількість токсинів у повітрі. Тому спалення листя на території міста карається штрафом від трьохсот сорока гривень і більше, залежно від тяжкості правопорушення.
Юрій Коваленко заступник директора Департаменту комунального господарства – начальник управління екології та благоустрою
Сейчас, по предварительным данным, есть, ну, где-то до десятка обращений в каждую из администраций района по факту сжигания листвы в частном секторе. На территории каждого сада, частного сада, должна иметь, быть отведенное место для компостной кучи, куда можно складывать траву, листву, остатки кустарников, тонких веток, зеленых насаждений, которые за год, приблизительно перегнивают, и которые потом можно использовать для удобрения огорода, сада, цветника и других зеленых насаждений.
Тож зберігаючи опале листя можна ще й заощадити на добривах. Але якщо це не цікаво, кажуть комунальники, то краще викинути листя на спеціалізовані смітники. Зібрані там листя, гілки і залишки скошених газонів робітники відвезуть до тепличного комплексу «Харківзеленбуд».
Юрій Коваленко заступник директора Департаменту комунального господарства – начальник управління екології та благоустрою
Эта листва там пролежит сезон, перегниет. После этого, если там случайно попали туда вкрапления мусора, таких как полиэтилен, который не перегнивает. Это все оттуда убирается и потом эта листва используется для мульчирования почвы при посадке цветников, посадке деревьев и кустарников.
До «Харківзеленбуду» вивозять також все листя з громадських місць. Лісову зону очищати не рекомендується, кажуть фахівці. Там опале листя утримує вологу в землі і оберігає коріння дерев від пошкодження сильними морозами. Зате алеї та газони міста комунальники прибирають по декілька разів, бо Харків має бути чистим.
Олександр Іванович комунальний працівник
Ну, уже, это уже третий раз за это время, как начался листопад. Ну, нападает, чтобы можно было больше собрать листьев. И еще раз придется. Красиво. Когда вот люди гуляют, приятно, еще и зеленая травка. Людей много приходит, еще гуляют пока тепло.
Протягом місяця території Харківських вулиць, парків, меморіалів та пам’ятників прибирають від опалого листя. За цей час комунальні служби вивезли більше чотирьохсот кубометрів залишків, зазначають у міськраді. Мешканці міста різницю помічають і задоволені результатом.
Тетяна
Конечно красиво, очень. Восхищаюсь.
Ірина
Я считаю, что это обязательно нужно делать, поскольку, когда человек живет, он наверное должен делать вокруг себя красиво. И это как раз один из способов поддерживать чистоту, порядок и красоту.