Нацбанк поддерживает рост курса гривни
Національний банк України згладжуватиме різкі курсові коливання, але не перешкоджатиме ринковому тренду на зміцнення курсу гривні. Про це повідомили у регуляторі.
Сергій Пономаренко директор департаменту відкритих ринків НБУ В Україні – плаваючий, а не фіксований курс гривні. В нас немає такої тактики, щоб захищати якусь цифру, припустимо, не дати гривні зміцнитися більше ніж до 25 грн/$1 або не дати гривні ослабнути більше ніж до 30 грн/$1. Тобто, в цьому і є суть політики плаваючого курсу, він змінюється під впливом попиту та пропозиції.
Під час проведення операцій на міжбанківському валютному ринку НБУ продовжуватиме дотримуватися стратегії валютних інтервенцій протягом цього року. Але курс гривні зміцнюється під впливом ринкових факторів, зазначають у регуляторі. Насамперед, це зростання інтересу нерезидентів до гривневих облігацій внутрішньої державчної позики, сприятлива ситуація на зовнішніх ринках для українського експорту, а також порівняно низькі темпи імпорту та репатріації дивідендів. Сприятлива ситуація на валютному ринку протягом більшої частини цього року дає НБУ можливість зменшувати суму боргу перед Міжнародним Валютним Фондом.
Сергій Пономаренко директор департаменту відкритих ринків НБУ Формування такої "подушки безпеки" буде важливим фактором згладжування значних курсових коливань у майбутні періоди, а також успішного проходження періоду пікових виплат за зовнішнім боргом України протягом 2019-2021 років.
В НБУ також повідомили, що центробанк купив у середу на міжбанківському валютному ринку близько 170 мільйонів доларів, від початку липня – понад 1 мільярд, від початку року – більше ніж 2,5 мільярди в американській валюті. Втім, у міністерстві фінансів поставили під сумнів політику регулятора та зазначили, для держбюджету країни головною проблемою є те, що курс суттєво, з початку року відрізняється від наданого прогнозу.