Наразі фундаментального тиску на гривню немає, запевняє державний регулятор. При цьому є значна порпозиція валюти з боку експортерів і вона зростатиме в жовтні та листопаді, завдяки продажам аграріїв.
Валютна політика не змінюється. Курс формується ринком, а ми лише згладжуємо надмірні коливання як в один, так і в іншии бік. У серпні пропозиція валюти була більшою за попит. Тому курс гривні зміцнювався, а НБУ поповнював резерви. У вересні попит на валюту зріс з боку імпортерів. Це зумовило певне послаблення гривні. Для згладжування коливань НБУ відновив інтервенціі з продажу валюти.
У разі розвороту ринку НБУ не має наміру штучно стримувати укріплення гривні. Регулятор продовжуватиме дотримуватися політики плаваючого курсу.
Дмитро Сологуб заступник глави НБУ
Повертаючись до ситуації з ринком, я гадаю, що вона чисто тактична і люди домислюють. Моя позиція залишається в тому, що ми дотримуємося плаваючого валютного курсу, і гривня рухатиметься в обидві сторони. Якщо я побачу, що з якихось причин це не відбувається, ви про це перші дізнаєтеся.
Крім цього НБУ виставив на аукціон брухт монет, виведених із експлуатації. Стартова ціна лоту – 135 тисяч гривень за 40 тон колишних грошей.