Нафтове ембарго: що чекає на ринок палива в Україні

30.11.2022 16:15   -

Обсяги пального зменшаться. Такий дефіцит буде викликаний впровадженням нафтового ембарго проти рф з 5 грудня, певні експерти. Обсяги пального скоротяться не тільки на європейському ринку, а й в українському, оскільки трейдери не підписували довгострокові контракти.

ГЕННАДІЙ РЯБЦЕВ ЕКСПЕРТ З ЕНЕРГЕТИЧНИХ ПИТАНЬ
Оскільки наші оператори не підписквали середньо- і довгострокових контрактів, то у них можуть виникнути проблеми із купівлею палива. Це спричинить певні проблеми. Якби в українських трейдерів були контракти безпосередньо з виробниками нафтопродуктів, то тоді ніяких проблем не виникло б. Усі виробники за будь-яких обставин забезпечують паливом саме контракти і виконують їх в 99% випадків. А от чи буде надлишок у виробників нафтопродуктів після виконання всіх контрактів, який наші і купували на електронних торгах – це питання.

Також експерт пояснив, що на обсяги пального працюючи аварійні генератори не впливатимуть, адже зараз це споживання компенсується знеменшенням попиту з боку аграріїв, які завершили польові роботи. Якщо знеструмлення і впливає на ринок пального в Україні, то в зв’язку з обмеженою пропускною здатністю західного кордону.

ГЕННАДІЙ РЯБЦЕВ ЕКСПЕРТ З ЕНЕРГЕТИЧНИХ ПИТАНЬ
Пункти пропуску на західному кордоні зараз можуть опинитися в скрутному становищі, тому що не всі обладнані генераторами і не всі мають безперебійний доступ до митної системи. Зараз ширяться повідомлення, що в низці пунктів пропуску через відсутність електрики утворюються черги на в’їзд і виїзд. Проте, якщо цю проблему буде вирішено, то я не думаю, що виникне додаткова проблема з логістикою. Навпаки, зараз кількість залучених бензовозів дуже велика, тому що сьогодні ринок нафтопродуктів в Україні надзвичайно прибутковий.

Проте експерт радить українцям готуватися до підвищення ціни пального, якщо виникне дефіцит, а необхідні обсяги для України не будуть перекриватися – вартість бензину та дизелю зросте. Проте, наскільки саме – складно прогнозувати, адже в разі виникнення ажіотажного попиту, цінової межі немає.