«Нам потрібно розробити стратегію повернення харків’ян». Мер Харкова звернувся до ІТ-спільноти

12.12.2023 20:40   -

Провідні ІТ-івці Харкова, керівники ІТ-компаній та профільних Вишів міста зібралися на конференції, щоб підбити підсумки 2023 року. А рік, кажуть в харківському ІТ-кластері, незважаючи на випробування війною, був дуже щедрим на проекти. Найголовніше досягнення – поступове повернення ІТ-компаній до Харкова.            

ОЛЬГА ШАПОВАЛ ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОГО ІТ-КЛАСТЕРУ
Тепер харків’яни – ІТ-івці вони розташовані і по всій Україні, і по всьому світу. Тому така наша харківська ІТ-діаспора  вона залучає і провадить проекти і щодо відновлення міста, і щодо розвитку освіти, щодо промоції взагалі бізнесу і щодо діалогу з органами державної влади. Відповідно, якщо казати в цифрах, то харківський ІТ-кластер наразі об’єднує понад 300 ІТ-компаній та учасників і партнерів. І також ми маємо таку спільноту, яка трошки географічну приналежність тому, що компанії перелокували своїх фахівців по всьому світу, але вони не втратили зв’язок зі спільнотою. І це понад 600 компаній. Які також на зв’язку. І також чим ми пишаємось, що харківські ІТ-іцівці продовжують сплачувати податки до Харкова тим самим підтримуючи громаду, незважаючи на місце свого знаходження.

Та окрім сталого укріплення Харків разом із ІТ-спільнотою змогли реалізувати ряд серйозних проектів. Тим самим в умовах війни стали частиною великої роботи, що направлена на розвиток міста.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ГАЛИНА ЛИТВИНЕЦЬ ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ХМР
Це реалізація та подальший розвиток чат-боту «Харків – твій дім». В якому є можливість відслідковувати інформацію щодо стану ушкодження будинку, який постраждав внаслідок військової агресії рф. Стану подальшого його відновлення. Можливість побачити інформацію про найближче укриття, про пункти незламності. Сервіс постійно розвивається з урахуванням нових потреб, які виникають у місті. Як розробка так і подальший розвиток такого сервісу відбувається завдяки компанії, що є членом харківського ІТ-кластеру та допомагає в цьому. Крім того, місто реалізує спільний проект з компанією ЕПАМ-Україна, які також є членом харківського ІТ-кластеру, щодо реалізації такого проекту як Dashboard відновлення міста в якому буде акумулюватися інформація щодо проектів розвитку міста для того, щоб залучати більше інвесторів і показати прозорість, з якою Харків відбудовує відносини із стратегічними партнерами міста.

Ще один проект, що був розроблений і у вересні його презентували на конференції «Харків: Restart» – це проект «Смарт-Сіті». Головний меседж якого – показати інвесторам, яким в майбутньому може стати Харків. Він також,  кажуть експерти, є результатом співпраці муніципалітету та фахівців ІТ. Мер Харкова Ігор Терехов подякував команді ІТ-кластеру за співпрацю і анонсував ще одну ініціативу.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Нам потрібно вже сьогодні розробляти стратегію повернення харків’ян. І стратегію повернення сфери ІТ у наше місто. У місто Харків. І я хочу запропонувати і долучитись до такої ініціативи і щоб ми спільно у наступному році розробили таку стратегію. Це дуже важливо. Дуже важливо для Харкова, дуже важливо для мешканців Харкова і дуже важливо для кожного із нас. Хочу всіх привіти і подякуваи всім. Бо незважаючи на те, що хтось сьогодні знаходиться в Харкові, хтось виїхав і знаходиться то у Польщі, то у Києві, – у різних куточках України. Але! Душею всі ми в Харкові. Думками ми теж у Харкові і будемо робити все залежне, я впевнений, від кожного з нас, щоб якнайшвидше перемогти, щоб оказувати допомогу нашим славетним воїнам ЗСУ, щоб повертати людей відбудовувати наше славетне місто Харків.

ОСТАННІ НОВИНИ