Навчання школярів у метрополітені: яким воно буде (відео)

12.08.2023 11:09   -

Менше аніж через місяць початок нового навчального року у Харкові. Очільник міста проводить серію зустрічей із батьками школярів різних районів мегаполіса. Цього разу спілкується із жителями Салтівського району, який найбільше постраждав від обстрілів окупантів. Головна мета зустрічі – порадитись із батьками та вчителями як будуть навчатись школярі у новому навчальному році.

Зараз місто активно готується до комбінованого навчання дітей. І у батьків єдине питання: що це таке і як все буде відбуватись? Ігор Терехов відповідає: найбезпечнішим у Харкові залишається метро. І навіть ті укриття, що будувались в школах не отримали відповідні дозволи від профільних служб.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Були відповідні дозволи МЧС на те, що ми почали 1 вересня навчати дітей у таких укриттях. Але потім МЧС свої дозволи відізвали і ми були вимушені зробити таким чином, щоб забезпечити навчання дітей у станціях метрополітену. Ми організуємо так класи, підкреслюю, класи в деяких станціях, бо усі станції неможливо задіяти. Там будуть обладнанні по усіх нормах і вимогах, які є на сьогоднішній день. Що стосується перш за все безпеки, друге: це шумоізоляція, третє: освітлення і рекуперація воздуха.

Ігор Терехов наголошує, як буде навчатись дитина батьки мають вирішити самостійно. Підготовка до комбінованого навчання триває виключно для бажаючих. Тож мер Харкова пояснює, очно діти будуть навчатись у різні зміни: безпосередньо у класах метрополітену кілька днів на тиждень. Для школярів організують всі необхідні умови: логістику та харчування. Поки розглядаються різні варіанти.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Декілька днів у тижні: два, чи три, чи чотири, чи п’ять – це залежить від кількості і спроможності нас з вами. Діти будуть навчатися у очній формі, face to face. Інші дні вони будуть навчатися як зараз онлайн, але два, чи три, чи чотири дні вони будуть навчатися в нормальному режимі, як до війни і до ковіду.

А у подальшому, акцентує Ігор Терехов, розглядатимуть можливість будівництва бомбосховищ у школах міста.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я мав бесіду з віцепрем’єром Олександром Кубраковим, нам повинні дати нормативні документи, бо поки що, не єдине приміщення, включно це не відповідає тим нормативам, які є на сьогодні. Бо нормативи, які були розроблені і які використовуються зараз МЧС і всім іншим – це нормативи 1997 року. Інші снаряди, інші ракети, інше навантаження. І було доручення Президента, коли ми спілкувались , що було Міноборони і віцепрем’єра Кубракова, щодо якнайшвидшого випуску цих нормативів. На наступний день, коли ми получим ці нормативи, ми приступимо. звісно не одразу по всьому місту, але ми приступимо по всім школам, буде черга певна, к будівництву цих бомбосховищ – це не укриття, бомбосховищ.

Зараз,за попередніми підрахунками, тільки 20 % батьків Салтівського району за те, щоб діти навчались очно. Втім деякі з харків’ян, кажуть, після спілкування з мером можуть переглянути своє рішення.

ТЕТЯНА МАТИ ШКОЛЯРА
Для моего ребенка лучше было бы ходить в школу и учится с учителями, не сидеть дома за компьютером. Но безпека – треба безпека. Я «за» комбинированое, хотя бы комбинированное. Тепереь мне всё понятно, потому что тогда, когда нам давали эти все заявления, это было вообще ничего не понятно. Теперь мне всё понятно. Теперь мне можна делать какие-то выводы для себя, для своего ребенка, чтобы всё-таки ребенок учился. Буду комбинированное, даже если это будет в метро. Если там безопасность, я буду спокойна, а ребенок будет получать знания. Ребенка заберут, я не буду переживать, ч то он сам как-то добирается и где-то стоит или где0то потерялся или не дай Бог, что то еще произошло. Его забрали привезли, он отучился, его забрали и привезли. К школе, возле которой он живет. там 5 метров и он дома, и я буду спокойна.

ІРИНА МАТИ ШКОЛЯРКИ
Я за те, щоб наші діти нормально звичайно вчилися. але у стані війни – онлайн.Чи ми поїдемо, чи будемо чи ні, я не знаю – це буде залежати від того, що буде відбуватися. Але сподіваюсь на краще. сподіваємося що все буде добре і наші діти найскоріше повернеться до нормального навчання. Наш мер дуже серйозно підходить до цього питання, організовує зустрічі і кожну людину, яка хоче щось спитати він ретельно вислухав і дає відповіді на питання.

Очільник міста наголошує,віддавати дитину на очне навчання чи ні – рішення за батьками. Їх думка, та позиція каже Ігор Терехов, важлива аби напередодні нового навчального року ухвалити виважене рішення, пріорітетом якого є безпека дітей.

ОСТАННІ НОВИНИ