Навчання у метро. Шкільні автобуси та харчування. Як у прифронтовому Харкові діти навчатимуться офлайн (відео)

31.08.2023 18:56   -

З понеділка 4 вересня вперше за час повномасштабного вторгнення у Харкові за парти зможуть сісти учні 60 класів, 23 з яких – це першокласники. Навчання наживо проходитиме у спеціально створених класах, що розгорнули у приміщеннях 5-ти станцій метрополітену. Поки ж з офлайн-школами в метро цивілізований світ ще не стикався. Але з нового навчального року, що по факту може увійти в історію, у Харкові в підземці  навчатимуться щонайменше 1000  харківських школярів. Підвозитимуть діток на станції метро або батьки самотужки, або організовано – автобусами. Наразі фахівці допрацьовують алгоритм так, аби всі встигали і щоб всім було зручно.  

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Автобуси їх будуть забирати біля їх шкіл. От, наприклад, там Салтівка, проспект Тракторобудівників. Там 4 чи 5 шкіл. Ми обираєм ту школу, яка зручна для всіх. Батьки це все уже знають. Коли батьки оформляли заяву, то вони писали, чи вони самі дитину приводять. Багато мам не працюють, бо дитину дівати нікуди. Багато мам сказали, що ми будемо самі приводити до школи – це школа. І самі будем забирати. Ми чітко знаєм, хто буде дитину приводити сам, кому потрібен підвіз і в залежності від цього ми вибудували пункти збору дітей. Це питання дуже складне. І ми вчора працювали десь 3 години із департаментом транспорту. Зараз я поїхала до вас ми там уже допрацьовуємо такі кінцеві моменти, бо ми повинні чітко знати відкіля стартує автобус, де зупиняється раз, де два, де три, щоб він вчасно приїхав на ту чи іншу станцію метро. Потім цей же автобус повинен дітей забрати, відвезти по тих же точках, а інший автобус в цей час, збирає вже другу зміну. Тому багато транспорту буде задіяно. Але місто має такі можливості. Тому знову ж таки ми знаєм, що транспорт в нашому місті безкоштовний, тому ніхто за перевіз дітей сплачувати не буде. Це абсолютно безкоштовно. Але це буде не менше 20 автобусів.

Більш того, всіх дітей, які забажали навчатися у прифронтовому Харкові наживо, у місті налаштовані ще й годувати. Досвід, кажуть є. Фахівці теж  є. Тому виконати і таке завдання, кажуть у профільному Департаменті, Харкову під силу.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Комбінат дитячого харчування взяв на себе функції харчування дітей в метро. Самі розумієте, 1000 дітей, а ми можемо їх взяти іще 100 і ще 200, і ще 300 ми можем підключити до цього процесу, це не є проблема. Але це не буде обід в розумінні першого блюда. Це буде наприклад, екологічний паперовий ланч-бокс в якому буде там булочка, котлета, трошки салату, сік, або чай. Тобто це буде те, що дитині зручно з’їсти за її партою. На кожній станції буде чергувати також технолог із КП, тому, коли приносять їжу технолог і тьютор допомагають дітям роздати їжу, діти їдять. Потім вологими серветками протирають парти і працюємо далі. Іншого ми придумати не можемо. Тому діти такий собі перекус вони будуть робити у своєму класі за своїми партами. У кожної дитини, я хочу сказати, що парти будуть одинарні. У кожної дитини буде власна парта.

Незважаючи навіть на війну у Харкові цьогоріч 1-го вересня освітній процес у комбінованій формі  розпочнеться у 112 тисяч учнів 180 шкіл Харкова. З яких 7 тисяч – першокласники.  Наразі, повідомили у профільному Департаменті, 40 % від загального числа всіх школярів, – перебувають Харкові. Інші або за кордоном, або в інших регіонах країни.

ОСТАННІ НОВИНИ