Не дай себе замерзнуть. Где в Харькове можно погреться и бесплатно попить горячего чая
Коли стовбчик термометра показує -20, добрий господар собаку на вулицю не виганяє. Та й сам намагається виходити з дому якомога рідше. Бо знає – тривале перебування просто неба призводить до обмороження. Тільки за останній тиждень з такими симптомами до лікарень звернулися кілька десятків городян.
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення
В больницу скорой помощи обратилось 32 человека. Из них госпитализировали 16. Т.е. была оказана амбулаторная помощь, даны консультации, как себя вести при низких температурах, но 16 человек госпитализировали. К сожалению, среди них есть 1 ребенок, с которым мама посчитала возможным гулять в такой мороз 1,5 часа на улице. Это предупреждение всем мамам. Этого делать сейчас не нужно.
За словами віце-мера, всі, хто отримав обмороження, окрім дитини, були в нетверезому стані. Люди навіть не одразу відчули, що замерзають, бо алкоголь притупляє відчуття болю. Тож його вживати, а потім довго гуляти просто неба не можна ні в якому разі. А тим, хто-таки добряче замерз, а в лікарню звертатися не вважає за портібне, медики радять грітися самотужки – пити гарячий чай та приймати теплу ванну.
Тетяна Голікова лікар Харківського обласного центру здоров'я
Но не горячую воду, а начинать с 20 градусов до 40 для того, чтобы отмороженные участки тела могли прийти в свое состояние нормальное. И конечно же, людям, которые страдают заболеваниями сосудов, нужно очень аккуратно вести себя с холодное время года.
Взагалі ж, щоб не перемерзати, необхідно виконувати кілька простих порад.
Тетяна Голікова лікар Харківського обласного центру здоров'я
Хлопчатобумажные, шерстяные вещи, пуховые вещи – то, что защищает нас от холода и не является теплопроводным. Избегать влажности, защищаться от ветра, меньше по длительности находиться на холоде. Если есть возможность, нужно с собой всегда с собой иметь термос с горячим чаем или кофе, чтобы была возможность согреться.
Якщо ж тривалого перебування на вулиці уникнути не вдається, погрітися можна і в міських пунктах обігріву – вони є в кожному районі міста і приймають всіх бажаючих. А для безхатчинків в Харкові вже не перший рік працює центр реінтеграції.
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення
Улица Мира, 102. Сейчас вот у нас 68 человек приходит на ночлег туда. Но были морозы, когда до 100 человек ночевали у нас в центре, несмотря на то, что он рассчитан на 60 мест. Тем не менее есть раскладушки, есть спальные мешки, есть одеяла, подушки – все необходимое. Мы принимаем столько, сколько приходит.
Взагалі ж в Першій столиці морози довго не протримаються. Вже через кілька днів синоптики обіцяють потепління – до мінус 10.