Не на улице, а в тепле. В городском центре реинтеграции бездомных растёт количество посетителей

14.11.2018 15:14   -
Автор:
Вже як 10 років Костянтин Дьомін не має власного житла. Чоловік розповідає, став одним з тих, кого кинули так звані чорні маклери. Навіть зараз, після тривалого часу, йому болісно згадувати, як він за добу позбувся квартири у центрі Харкова та опинився просто неба.
 
Костянтин Дьомін безхатченко
 
Я похоронил маму сначала, потом отца. Ну и моей квартирой заинтересовались после смерти моих родителей. Они мне показали домик на Даниловке, сказали, зачем тебе платить за 3-х комнатную квартиру. Ты, говорят, не потянешь выплаты! Давай вот есть домик недалеко, за кинотеатром "Познань". Показали домик, там, как после оказалось, живут другие люди, живут совершенно давно, сад там… Ну вообщем, развели… 
 
Поки Костянтин пішов шукати правди до правоохоронців, квартирні шахраї перепродали його трьокімнатку тричі. Грошей на адвокатів та суди не було, до того ж чоловіку потрібні особливі умови для проживання. В нього інвалідність, яку він отримав на виробництві. Після того, ділиться безхатченко, його просто списали. Тепер він тут, у міському центрі реінтрегарції на вулиці Миру, 102. Каже, тут тепло та створені всі умови. Зі зниженням температури надворі відвідувачів у нещодавно відкритому після масштабної реконструкції притулку побільшало, констатують у закладі. Насьогодні тут 21 людина. Більшість чоловіки та двоє жінок. 
 
Наталя Мараховська заступник директора КП "Харківський міський центр реінтеграції бездомних осіб"
 
Приёмное отделение работает с 5 до 7 вечера. Все клиенты, которые приходят, они проходят через приёмное отделение. Они могут принять душ, переодеться, у нас есть возможность постирать свои вещи. И люди, которые приходят в ночное время – у нас есть изолятор. Охрана работает круглосуточно, она проводит таких людей в изолятор. Они там находятся до утра, до тех пор пока они потом смогут пойти и сделать рентген. Самое главное – наличие флюорографии или рентгена для предупреждения эпидемии туберкулёза. 
 
Лікар проводить щоденне обстеження всіх вдвідувачів центру, додає Наталя Мараховська, – такі правила. Також з безхатченками працюють психологи та соцпрацівники. Вони допомагають у будь-яких питаннях.
 
Наталя Мараховська заступник директора КП "Харківський міський центр реінтеграції бездомних осіб"
 
Восстановление документов является нашей основной задачей. Понимаете, не просто создать ночлег, а реинтегрировать в общество. Т.е. помочь с документами, с восстановлением паспорта, так же мы помогаем с медицинским обслуживанием. Потому что в дальнейшем человек должен либо найти себе работу и найти себе жилье. Либо такой человек оформляется в дом-интернат.