Не стоит поддаваться панике, защищаться от коронавируса надо, как и от гриппа
Українців буквально охопила паніка з приводу розповсюдження коронавірусу. Втім, зазначають фахівці, на сьогодні відомо і тішить те, що згідно статистики більшість хворих все ж таки вилікувалися. Хоча вірус таки є смертельним і призводить до важких ускладнень, до речі, так само як і грип і про це не слід забувати. Тільки за минулий тиждень отримано повідомлення про шість летальних випадків унаслідок грипу в Україні, а з початку епідсезону таких вже 54 і жоден із хворих не був щеплений проти грипу.
Алла Бобейко головний лікар КНП "Міська клінічна лікарня №13"
Мне хочется сказать, что очень страшно, очень много и очень громко говорим о коронавирусе, но тот вирус, который сегодня есть в Украине. Он тоже очень опасен и за ним тоже стоят очень серьёзные осложнения, наибольше пневмонии. И у нас масса ситуаций, когда люди приходят в основном поздно, они находятся дома, они не обращаются к врачу, они занимаются самолечением. Потом возникает мгновенно тяжёлая пневмония и борьба с ней очень сложная.
Симптоми коронавирусу і грипу схожі, зазначає, в свою чергу, відомий лікар Євген Комаровський. Механізм передачі однаковий: контактний і повітряно-крапельний, тож і захищатися від коронавирусної інфекції слід, як і від грипу.
Євген Комаровський практикуючий лікар
Каждый из нас должен перестать рассматривать коронавирус как нечто абстрактное, некую китайскую проблему. Вот вы уже привыкли рассматривать грипп как вашу проблему, как проблему вашей семьи, как карантины в школах, как то, что он каждый год приходит, что есть вакцины, что есть типа А и В и т.д.. Вот точно также на сегодня человечество должно смириться с тем, что на Земле есть такая штука коронавирус и с ним нужно научиться жить. Вы должны делать всё, чтобы защитить себя от гриппа. Защищаясь от гриппа, вы защищаетесь от коронавируса.
Ну а система охорони здоров"я, зокрема у Харкові, констатують медики, готова до будь-яких викликів, необхідне оснащення і досвід боротьби з ускладненнями недуги є.
Алла Бобейко головний лікар КНП "Міська клінічна лікарня №13"
У нас сегодня в лечебных учреждениях города есть кислородные концентраты, которые необходимы для этого, у нас есть наркозная аппаратура, у нас есть подготовленные отделения реанимации, у нас есть больницы, которые подготовлены как резервные в случае распространения эпидемии. Это важная составляющая. Поэтому хотела бы сказать харьковчанам не надо ждать китайского вируса. Давайте с теми вирусами, которые у нас есть, будем проводить правильные все мероприятия, так, чтобы сберечь собственное здоровье и так, чтобы сберечь окружающих.
Тож треба просто раціонально діяти, а не панікувати, кажуть фахівці. Дотримуватися самОму та навчати своїх рідних загальновідомим правилам профілактики, які здатні захистити не лише від нової коронавірусної інфекції, а й від грипу та інших небезпечних захворювань. Щоби таке просте правило, як "часто мити руки не менше 20 секунд" не залишалося поза увагою. А ще радять уникати близького контакту з людьми із симптомами ГРВІ, а якщо вони таки з'явились невідкладно звертатися до свого сімейного лікаря.