Менш ніж за місяць нового 2025 року в житловому секторі Харкова та області відбулося понад 150 пожеж, які забрали життя 11 людей. До цієї трагічної статистики не доклав руку ні ворог, ні війна, адже мова йде виключно про побутові займання, говорять в Управлінні запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в Харківській області.
Недбале ставлення до пожежної безпеки, або іншими словами людський фактор, є основною причиною виникнення загорянь, акцентують рятувальники. Тут в знаки дається недостатній рівень обізнаності громадян та непохитна впевненість у тому, що саме їх пожежа обов’язково омине стороною. Однак вогонь часто вирішує по-іншому.
Зважаючи на значне збільшення кількості побутових пожеж в осінньо-зимовий період, надзвичайники не лише ведуть боротьбу з полум’ям, а й діють на випередження. Зокрема, у Харкові та області тривають профілактичні рейди, під час яких рятувальники перевіряють дотримання правил протипожежної безпеки та проводять інформаційно-роз’яснювальні роботи.
ВʼЯЧЕСЛАВ СЕРГІЄНКО ГОЛОВНИЙ ІНСПЕКТОР ВІДДІЛУ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ З УПРАВЛІННЯ ЗАПОБІГАННЯ НАДЗВИЧАЙНИМ СИТУАЦІЯМ ГУ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Сьогодні на території Київського району співробітниками ГУ ДСНС України в Харківській області разом з колегами з відділу Запобігання надзвичайним ситуаціям по Київському району та представниками адміністрації Київського району та Національною поліцією проведена інформаційно-розʼяснювальна робота з населенням. Під час проведення цієї роботи населенню були розʼяснені основні правила пожежної безпеки під час використання пічного опалення та користування електронагрівальними приладами. По закінченню цієї роботи усім співрозмовникам були вручені памʼятні листівки на відповідну тематику.
Окрім правил поводження з вогнем, від працівників Нацполіції жителі дізналися і про основні аспекти протимінної безпеки. Адже у прифронтовому Харківському регіоні випадки підриву населення на боєприпасах трапляються перманентно.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Серед мешканців, до яких завітали надзвичайники й поліцейські, опинився і пан Сергій та його дружина Валентина. Подружжя має пічне опалення та ретельно дотримується правил протипожежної безпеки. Чого не можна сказати про деяких їхніх сусідів. Тому проведення профілактичних рейдів, говорить чоловік, це справжня необхідність. Адже багато людей все ще не усвідомлюють масштабів загрози та продовжують нехтувати власною безпекою.
СЕРГІЙ
Зарядний пристрій залишили включений в телефоні, загоряння було в крайньому будинку і тут теж включали саморобний пристрій і теж загоряння було, в другому будинку.
Загалом протягом 2024 року в Харківському регіоні було здійснено близько 13 тис. профілактичних рейдів, що охопили значну кількісь людей. Така робота буде проводитись і надалі, говорять надзвичайники, як по районам міста, так і в області. Однак, за можливості, мешканцям варто не чекати на візит спецслужб і самостійно ознайомитися із правилами протипожежної та протимінної безпеки, які
розміщені у відкритому доступі в мережі Інтернет. Таким чином, кожен охочий зможе вивчити номери екстрених служб та іншу життєво важливу інформацію настільки ж добре, як тепер їх знають у Київському районі Харкова.
НАТАЛЯ ІВАНІВНА
Звичайно знаємо, 101, 102,103 – надзвичайні всі служби.
СЕРГІЙ
Добре знаємо, 101, 102 – це в першу чергу.