Як Харків продовжує функціонувати, будучи прифронтовим містом. Мер Ігор Терехов розповів українським ЗМІ про те, як мегаполісу вдається вистояти та з якими викликами приходиться стикатися. Адже з самого початку повномасштабного вторгнення Харків перебуває під ворожими обстрілами, але не дивлячись на це, місто живе та працює.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Нема такого району, який би не обстрілювався, який би не був під обстрілами. І жодний район це не виключення. І, насправді, дуже страждають і Основ’янський район, і Слобідський район, і Шевченковський район, і той же Салтовський район, і Холодногірський, і Новобаварський, і Київський райони. Тобто нема виключення. Тому, якщо взяти статистику, то станом на сьогодні, на сьогодні, з моменту початку війни ми ведемо такий певний реєстр пошкоджених багатоповерхових будинків, їх налічується 4413 багатоповерхових житлових будинків. І, на жаль, приватний сектор теж дуже страждає, ви самі розумієте. І приватного сектора з початку війни було пошкоджено по теперішній час 3681 будинок, і, звісно, це дуже і дуже сумна статистика.
З початку повномасштабного вторгнення в Харкові зазнали пошкоджень більше половини шкіл та дитячих садочків. Від постійних обстрілів потерпають історичні пам’ятки міста та знакові споруди.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Є дуже багато будівель, які є пам’ятками архітектури, але вони чи частково зруйновані, чи практично повністю зруйновані. І Бекетовські будинки, і бібліотека Короленка постраждала, і дуже багато будинків, які є, створюють архітектурний ансамбль міста Харкова. Звісно, Держпром. Держпром – це унікальна будівля. До речі, у мене особливе ставлення до цієї будівлі, бо мой дід його будував. І для мене дуже шкода, що такі влучання були. І, звісно, я ініціював перемовини с ЮНЕСКО, з представниками ЮНЕСКО. До речі, я хочу подякувати їм, бо вони відгукнулися одразу, одразу, на наступний день ми вже мали такі перемовини. І вони готові фінансувати експертні висновки, вони готові лабіювати інтереси наші, вони готові долучатися до цього, щоб включити не тільки Держпром, а весь ансамбль, який є на площі Свободи до пам’ятків ЮНЕСКО. Я хочу сказати приклад, ви знаєте, що всі, да, телеканали мира, світа, облетіло це відео, коли було влучання, пряме влучання в будівлю обласної державної адміністрації, на той момент це була будівля обласної військової адміністрації. І я ініціював перемовини з лордом Норманом Фостером, і, до речі, хочу сказати, дуже вдячний йому, бо зараз ми робимо архітектурний конкурс на відбудову цієї будівлі.
Перебуваючи під загрозою обстрілів критичної інфраструктури та блекаутів, Харків також потребує власної генерації.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми сьогодні працюємо над новою системою. Я хочу створити так званий енергетичний острів для того, щоби Харків сьогодні не залежав від інших міст і регіонів України. Вже є певні кроки, вже є певне обладнання для того, але це процес. На жаль, це обладнання не виготовляється в Україні.
Війна боляче вдарила по харківському бізнесу. Очільник міста наголосив, що Харків бореться за кожне мале підприємство і лобіює бізнес на всіх рівнях.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми звільнили бізнес від місцевих податків і зборів в повному обсязі. В повному обсязі. Що стосується місцевих податків і зборів, це плата за землю, орендна плата, плата за нерухомість, що стосується міського бюджету. Вже практично рік ми це зробили для того, щоб у бізнеса залишалися обігові кошти, щоб вони перебували у Харкові.
Не дивлячись на складну ситуацію, в місті проживає більше мільйона людей. До Харкова продовжують повертатися його мешканці та прибувати переселенці з інших регіонів країни.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
У нас офіційно було приблизно мільйон шістсот людей до початку війни, але насправді було завжди 2 мільйони. Бо було практично 300 тисяч студентів, були люди, які проживали у Харкові весь тиждень, робочий тиждень, а на вихідний виїжджали до області, бо вони працювали і жили у Харкові. А на їх місто приїжджали, знаєте, гості міста Харкова з інших міст подивитися, розважитися. І тому ми завжди мали приблизно 2 мільйони. Зараз перебувають мільйон двісті. Мільйон двісті постійно. І це, так, склад змінився. Склад змінився. Багато харків’ян виїхало, але і багато людей переїхали з інших міст, з інших областей. Це переважно Донецька, Луганська область, Запорізька область, Херсонська область, деокуповані території, території, де зараз йдуть активні бойові дії. І вони всі перебувають у Харкові.
Але попри жахи війни та постійну небезпеку, з нагоди різдвяних та новорічних свят місто планує створити атмосферу свята.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ялинка теж буде як завжди під час війни у станції метрополітену, бо це такий безпечний простір. І для нас дуже важливо, щоб діти і дорослі, до речі, які збираються навколо ялинки, були в умовах, коли не буде прильотів. Так. Крім цього, будемо давати казки. Для дітей та дорослих, до речі. Бо, знаєте, дуже важливо, щоб всі сьогодні ми бачили мирне майбутнє, вірили в дива, новорічні дива. І я дуже хочу, щоб нарешті в наступному році настав справедливий мир.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Серед користувачів застосунку «Open Kharkiv» розігрують пальне
- У Харкові затримали серійного квартирного крадія
- Внаслідок ворожої атаки на Харківщині постраждав чоловік
- Долар на піку: що чекає на курс і чому українці скуповують валюту
- У Харкові судитимуть підлітків, які підпалили трансформаторну підстанцію