Немецкие благотворители отремонтируют для переселенцев 16 зданий в Харьковской области
203 тисячі. Саме стільки переселенців за даними служби надзвичайних ситуацій мешкає зараз в Харківській області. Та реальна цифра, каже радник міністра соціальної політики Анастасія Бондаренко, значно менша. Багато хто з луганчан та донеччан протягом останнього року повернувся додому. Кількість біженців коливається, а от питання, що їх хвилюють залишаються такими ж. Зокрема, працевлаштування, каже Анастасія Бондаренко, було і є головною для них проблемою.
Анастасія Бондаренко радник міністра соціальної політики України з питань переселенців
В принципе работа есть. Но работа не отвечает финансовым запросам людей. Потому, что все мы знаем, что в Донецкой и Луганской области зарплаты были больше, чем в Харьковской области. И людям очень трудно работать на две – две с половиной тысячи гривен, если до этого у них было шесть-семь.
Не просто йде і вирішення житлового питання. Ситуація загострилась, коли в Харкові стали зростати ціни на аренду квартир. Уряд, тим часом так і не розробив жодної житлової програми для переселенців. Добре, що хоч німецькі благодійники допомагають – відновлюють декілька будівель в області, аби там могли оселитись біженці.
Анастасія Бондаренко радник міністра соціальної політики України з питань питань переселенців
Всего планируется к реконструкции шестнадцать объектов по Харьковской области. Из тех, которые сейчас подготовлены к реконструкции это два объекта в Мерефе и один объект в Балаклее. В Балаклее это детско-юношеская школа спортивная и реконструируется бывшая гостиница и бывшее общежитие, часть общежития.
Відновлення частини приміщень, каже радник міністра, має завершитись навесні. Та додає: в умовах сучасної України строки можуть і зсунутися. Та навіть якщо об'єкти і будуть сдані, проблема не буде вирішена – нові приміщення розраховані на кілька десятків біженців, а потребують житло тисячі.