Нерозпродані новорічні красуні – утилізувати
Яких тільки дерев не було на ялинкових базарах перед новорічними святами. І маленькі, і великі, українські та голландські. Та ось тільки покупців на них усіх не знайшлося. Більшу частину святкових дерев підприємці так і не змогли продати.
Тетяна харків'янка
-Они ломили цену. Елка с меня ростом была от 135 гривен, нам на работу наши экспедиторы привозили по 40 гривен с лесничества елку под два метра ростом. Где выгоднее взять на рынке или там?
Високі ціни на ялинки трималися до останнього, кажуть люди. Навіть в новорічну ніч їх продавали дорожче, ніж у перші дні роботи ялинкових базарів.
Тетяна харків'янка
-Были по 500 гривен и 250 гривен. Цена такая. И просто мы шли, люди просили веточку – нет не даем. Жалко. Лучше пусть пропадет, но людям не отдадим бесплатно.
Жадібність та розрахунок підприємців побачити можна було у перші дні Нового року. Сотні новорічних красунь залишились нікому не потрібними. І щоб не пропали зовсім їх комунальники вивезли до зоопарку. В якості елементів декору та їстівних ласощів.
Олексій Григор'єв директор Харківського зоопарку
-Олени, некоторые антилопы, слоны с удовольствием кушают елки, бизоны кушают елки.
З Комінтернівського району, з трьох базарів і кількох точок, непроданих ялинок вивезли аж сім камазів. Це приблизно тисяча дерев. Їх не викинули на смітник, а використали раціонально. Частину – на завод з виготовлення паливних брикетів, ще одну – у приватний сектор – стареньким людям піч топити.
Денис Дорожкін заступник голови Комінтернівської райадміністрації
-Мы распилили и доставили им готовую уже продукцию для отопления и третье направление, есть предприятие, которое производит топливные брикеты, остатки мы отвозим им тоже.
Та основна робота з вивозу ялинок – ще попереду. Знайти пристосування доведеться ще не одній сотні "використаних" новорічних красунь. Їх на смітники нестимуть вже після чотирнадцятого січня.
Олена Мітясова, Віктор Ноздрачов, Харьковские Известия