Нестача чоловіків в Україні змушує жінок опановувати суто чоловічі професії

26.06.2024 15:44   -

Ринок праці в Україні зазнав змін через війну і мобілізацію чоловіків. Дисбаланс попиту і пропозиції робочої сили характерний для українського ринку праці в останні роки.

НАТАЛІЯ ЗЕМЛЯНСЬКА ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ФОНДУ ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ  НА ВИПАДОК БЕЗРОБІТТЯ
Відтак, у період з січня по травень 2024 року з понад 335 тисяч осіб, які користувалися послугами служби зайнятості, 77% становили жінки. До початку повномасштабного вторгнення цей показник складав приблизно 55%.
Зокрема, на сайтах з пошуку роботи розміщені сотні вакансій для водіїв різних категорій та спеціалізацій: від таксистів до водіїв міжнародних перевезень. А все через мобілізацію і нестачу чоловічих кадрів. У зв’язку з цим транспортні компанії звернулися до уряду з проханням допомогти у підготовці жінок до цієї професії.
У зв’язку з мобілізацією виникають труднощі з укомплектуванням вакансій за традиційно “чоловічими” професіями – будівельники, електрогазозварники, слюсарі, електромонтери, водії, і саме жінки в умовах війни посідають ці вакансії. Це сприяє розширенню гендерних ролей і змінює суспільні уявлення про можливості жінок у робочій сфері.

Наталія Землянська зазначає, що тенденція до зростання кількості жінок, які обирають для навчання професії, що традиційно вважалися “чоловічими”, спостерігається з другого півріччя 2023 року.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

НАТАЛІЯ ЗЕМЛЯНСЬКА ГОЛОВА ПРАВЛІННЯ ФОНДУ ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ  НА ВИПАДОК БЕЗРОБІТТЯ
Серед популярних напрямів: машиніст насосних установок, машиніст крана, слюсар з механоскладальних робіт, машиніст підземних установок, вантажник, оператор верстатів із програмним керуванням, гірник, слюсар-ремонтник, водій тролейбуса.
Можу сказати, що попит у жінок на традиційно “чоловічі” професії дуже високий. Так, наприклад, протягом тижня після того, як Київський метрополітен опублікував оголошення про набір жінок, вони отримали 450 заявок на близько 30 можливих місць.

Таким чином, протягом перших п’яти місяців цього року спостерігається зростання кількості працевлаштованих жінок, вона виросла майже на 6 %. а кількість жінок, які проходили професійне навчання зросла на 75%.

Для того, щоб жінки могли опанувати нову професію, запроваджено безкоштовне навчання в освітніх установах або у роботодавця за обраною професією чи спеціальністю. Міністерство економіки затвердило перелік зі 124 спеціальностей, до якого входять: IT-технології, будівництво, транспорт, промисловість, медицина та залізничні спеціальності.

ОСТАННІ НОВИНИ