Несущественные морозы и мокрый снег 5 и 6 января – прогноз синоптиков
Зима лише вніч святкування Нового року піднесла сюрприз та порадувала харків"ян невеличким снігом і морозцем, якому через теплий потік повітря з Середземного моря таки довелось відступити. Але, як зазначають в Укргідрометцентрі, цієї зими похолодання ще будуть, щоправда не сильні та не тривалі. А от щодо опадів, то точних данних не надають, мовляв, зачасту через їхню непередбачуваність прогнозувати стає все доволі складно.
На початку січня стійкого снігового покриву, швидше за все, чекати не варто. В цілому його буде менше цієї зими, ніж в минулому році, і при цьому він буде зовсім іншого характеру, в основному мокрий сніг. Хуртовини очікуються, але короткочасні.
У Харкові невеличкий сніг найближчим часом прогнозують лише у неділю та понеділок. Незначний мінус очікується тільки в нічний час, вдень температура плюсова. Можливі пориви вітру 5-10 м/с, що надходитиме переважно з півночі.
5 січня. Хмарно. Невеликий сніг, мокрий сніг, місцями з дощем. Слабка ожеледь. На дорогах місцями ожеледиця. Температура повітря: вночі від 3° морозу до 2° тепла, вдень 0+5°.
6 січня. Вночі без істотних опадів. Вдень місцями невеликий сніг, мокрий сніг. Вночі 0-5° морозу, вдень 0-5° тепла.
Та й на Різдво в Укргідрометцентрі морозу в країні не обіцяють. Навіть жартують, з такою погодою на щедрівочку точно може прелетіти ластівочка. Більш того, зазначають, що холодної зими, як то було раніше, очікувати взагалі не слід, бо клімат країни суттєво змінився за останні роки, температура з року в рік підвищується близько на 2 градуси. От і 2019 рік вже увійшов в історію України як найтепліший за весь період спостережень за останні майже 140 років. Бо ще ніколи не було, щоб теплішими за норму виявилися всі 12 місяців. От і у січні 2020-го очікують середню температуру в межах 0-4 градусів морозу, що на 1,5-2 градусів вище середніх багаторічних значень. І лютий також, кажуть, буде доволі м"яким і малосніжним, як для зими, лише з короткочасними похолоданнями.
Через глобальні кліматичні зміни середня температура в зимові місяці з кожним роком стає все вище, і ця зима не стане винятком. Зміни клімату в Україні призводять до зсуву сезонних процесів. Результатом цього є різкі потепління в холодний період року або навпаки – раптові похолодання в теплий.
Щодо сонячної активності у січні, то спалахи на сонці відбуватимуться лише в першій половині місяця. Але у зв'язку з сонячним мінімумом, магнітних бурь не прогнозується. Тільки 14 і 15 числа спостерігатиметься невелика активність геомагнітних коливань самого слабкого рівня, тому відчути їх зможуть лише метеозалежні люди.