Нічна дронова атака, зимова допомога від партнерів, День Святого Миколая та День ЗСУ – головне на ранок 6 грудня
Цієї ночі, за даними Повітряних сил ЗСУ, противник атакував Україну випустивши 53 ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотники інших типів. Військові звітують, станом на 07:00 ранку підрозділами зенітних ракетних військ, РЕБ та мобільних вогневих груп Повітряних Сил та Сил оборони України збито 32 ворожі БпЛА у Харківській, Полтавській, Сумській, Чернігівській, Київській та Житомирській областях.
16 безпілотників локаційно втрачено, 2 — вийшли з підконтрольного повітряного простору у напрямку Білорусі, йдеться у зведенні Повітряних сил ЗСУ.
Протягом доби окупанти атакували з артилерії та інших видів озброєння Харківську, Донецьку, Дніпроперовську, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську, Сумську та Чернігівську області. За даними військових адміністрацій, є загиблі, поранені, пошкодження житлових будинків та об’єктів цивільної інфраструктури.
США обіцяють Україні нове озброєння до середини січня 2025-го року. Планують надати «сотні тисяч артилерійських снарядів, тисячі ракет і сотні одиниць бронетехніки», каже радник Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван, передає The Guardian. Також планується тренування українських військових за кордоном. Салліван напередодні обговорив цю допомогу з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком. Білий дім також анонсував «нові масштабні санкції проти Росії», додає видання. Це відбудеться трохи більше ніж за місяць інавгурації Дональда Трампа.
Фінляндія надасть Україні новий пакет допомоги на 25 мільйонів євро. Відомо, що загальна вартість оборонних матеріалів, які Фінляндія поставила Україні, наразі становить 2,3 мільярда євро. Цей пакет містить, серед іншого, зимове спорядження для українського війська, – повідомив міністр оборони Фінляндії.
Міністр оборони Рустем Умєров пообіцяв українським військовим 30 тисяч далекобійних дронів DeepStrike у 2025 році. «Це дрони нового покоління, здатні автономно діяти на великих відстанях і з високою точністю вражати цілі», – розповів міністр. Посадовець зазначив, що частину з цих безпілотників профінансували міжнародні партнери, інвестувавши в український оборонно-промисловий комплекс.
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про заборону переводити медиків на військові посади, не пов’язані з медичною службою. Відомо, що протягом місяця Кабмін має прийняти рішення щодо додаткового нормативно-правового врегулювання цієї заборони. Це не стосується випадків, коли призначення відбувається за власним бажанням людини. Також уряд має переглянути доцільність зміни умов та механізмів бронювання для медиків, фахівців з реабілітації та інших працівників сфери охорони здоровʼя.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
За тиждень понад 3 тисячі військовослужбовців, що здійснили СЗЧ, повернулись на військову службу. Про це в ефірі «Суспільного» зазначив начальник відділу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Офісу Генпрокурора Саіян Сєвак. Станом на теперішній час понад 8 тисяч військовослужбовців добровільно звернулося і повернулося на військову службу. З них, якщо розмежувати: понад 5 тисяч військовослужбовців повернуто в порядку закону звільнення від кримінальної відповідальності і понад 3 тисячі по другому закону. «Тобто з 29 листопада понад 3 тисячі військовослужбовців повернулись на військову службу через закон, який поновлює соціальні гарантії, пільги, продовольче, грошове та матеріальне забезпечення», – акцентував посадовець. Для звільнення від кримінальної відповідальності військовослужбовці, які вперше самовільно залишили місце служби або вчинили дезертирство, мають до 1 січня 2025 року повернутися на військову службу.
6 грудня в Україні відзначається День Святого Миколая, який є одним з найулюбленіших свят для українців. Цей день традиційно розпочинає цикл зимових свят, який завершується Різдвом.
Зі святом українців вітають високопосадовці та мери міст. У Харкові до Дня Святого Миколая проходить цикл заходів із подарунками для дітей.
6 грудня також в Україні відзначають День Збройних Сил України. Українці, представники влади та командування військовослужбовців висловлюють щиру вдячність нашим воїнам, за стійкість, героїзм та за захист української землі від ворога. Відвага воїнів надихає мільйони українців.
32% української молоді готові виїхати за кордон. Про це свідчать дані опитування соціологічної групи «Рейтинг». Дослідження показало, що майже третина української молоді готова до переїзду за кордон, якщо така можливість з’явиться. При цьому 45% опитаних планують залишитись в Україні. Найчастіше бажання виїхати висловлюють: жителі східних регіонів; люди з невеликих міст; переселенці; молодь віком 22–25 років; студенти та чоловіки. Причини для еміграції: прагнення до безпеки; вищий рівень заробітку; кращі перспективи для дітей; комфортні умови проживання та можливість подорожувати.
ОСТАННІ НОВИНИ
- У Харкові поліцейські затримали 11 громадян із наркотиками (фото)
- На Харківщині чоловік загинув під колесами авто
- Поліцейські Харківщини провели 69 одночасних обшуків для виявлення фактів незаконного обігу зброї
- Окупанти завдали ударів по трьох районах Харкова: є постраждалі (оновлено)
- У Харкові рецидивіст зрізав телекомунікаційний кабель