Німеччина виділить 5 мільйонів євро на відбудову. Подробиці засідання Європейської економічної комісії ООН
Як триває реалізація пілотних проєктів, останні новини та подальші кроки. Усе це обговорюють на зустрічі робочих груп Європейської економічної комісії ООН, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та мерів Харкова і Миколаєва. Саме ці міста, кажуть учасники, стали справжніми форпостами в перші дні російського вторгнення. Адже Харків стримав ворога на сході, а Миколаїв зупинив окупантів на півдні.
ПАОЛА ДЕДА ДИРЕКТОР ВІДДІЛУ ЛІСІВ, ЗЕМЕЛЬ ТА ЖИТЛА ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ КОМІСІЇ ООН
Ми наближаємося до сумної річниці повномасштабної агресії. Війни, яка завдала жахливих збитків. І от Харків та Миколаїв постраждали найбільше. Їхня інфраструктура, водопостачання, електропостачання, інтернет, – ці важливі для життя функції були зруйновані.
Саме тому, кажуть учасники зустрічі, мають допомогти цим містам із відбудовою. У свою чергу мер Ігор Терехов зазначає: вже розробляють генеральний план міста. Над ним працюють спільно з британським архітектором Норманом Фостером, міжнародними та місцевими фахівцями.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
На сьогодні ми вже маємо попереднє концептуальне бачення розвитку міста Харкова як міста майбутнього з новітніми інноваційними технологіями в усіх сферах життєдіяльності міста. Усі експерти до сьогодні працювали на безоплатній основі, але ми розуміємо, що така важлива і складна робота повинна бути фінансована, підтримана. Тому я дуже сподіваюсь на підтримку міжнародних партнерів.
У свою чергу представники засідання з Німеччини запевняють: готові брати участь у реконструкції міст. У тому числі – підтримають і фінансово.
ЙОХЕН ФЛАСБАРТ ДЕРЖАВНИЙ СЕКРЕТАР ФЕДЕРАЛЬНОГО МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІЧНОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ТА РОЗВИТКУ НІМЕЧЧИНИ
Ми зараз повідомляємо, що вже готові передати 5 мільйонів євро для цих проєктів і нам дуже цікаво і приємно побачити, що ви проробили велику роботу. І хочемо, щоб всі, хто може бути корисним, щоб ми долучили їх до цих команд. Отже, ми даємо «зелене» світло й готуємо фінанси для того, щоб ці проєкти були успішними.
Ігор Терехов акцентує: будувати плани щодо відновлення міста необхідно вже зараз. Адже так вдасться швидше та ефективніше знайти партнерів та інвесторів. До того ж, харків’яни також мають бути впевнені у своєму майбутньому, залишаючись у місті-герої.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Найстаріший в Україні Юридичний університет у Харкові святкує своє 220 річчя
- У Харкові планують встановити меморіальний комплекс та віртуальний меморіал пам’яті
- Спортивні новини Харкова | 19.11.2024
- Завтра у Харкові трамвай №7 змінить маршрут руху
- Рятувальники Харківщини: 1000 днів героїзму та боротьби