Низкие зарплаты врачей – проблема медицинской отрасли

09.09.2019 12:58   -
Автор:
Перший етап медичної реформи, який стосувався первинної ланки надання медичної допомоги – відбувся, констатують медики Харкова. Наразі владники зазначають, що за період з квітня минулого року понад один мільйон сорок тисяч харків"ян вільно обрали свого лікаря і підписали декларацію на обслуговування. Крім того, медзаклади первинки пройшли етап автоматизації. 
 
Юрій Сороколат директор Департаменту охорони здоров'я
 
Мы 100% укомплектовали нашу первичку и структурные все подразделения компьютерной техникой, сетью и т.д. И сейчас есть у нас, работает, электронная регистратура, электронная карта, услуги, вызовы на дом, расписание. Ну т.е. определённую работу, которая касается первички, мы её сделали.
 
І як і передбачалося реформою: гроші Національної служби здоров"я, як то кажуть, "пішли за пацієнтом". За договорами фінансування первинної ланки за майже рік склало 210 мільйонів гривень, що, зазначають у профільному Департаменті, дозволило майже вдвічі підняти рівень середньої зарплати. але це тільки на первинному рівні.  
 
Юрій Сороколат директор Департаменту охорони здоров'я
 
Средняя зарплата на сегодняшний день получается 9451 по первичке. Если сравнивать среднюю зарплату по вторичному уровню она составляет 4480. Т.е. такой двукратный разрыв между врачами первички и вторички создался. И когда начнётся реформирование вторичного уровня медицинской помощи, мы на сегодня не знаем.
 
А між тим за такої невизначенності ініціаторів реформи у галузі утворилися певні проблеми. Наразі, за словами фахівців, все більше медиків з лікарень переходять працювати у поліклініки, а деякі висококласні спеціалісти від"їжджають за кордон або навіть зовсім йдуть з професії. 
 
Алла Бобейко голова постійної комісії з питань соцзахисту і охорони здоров'я Харківської міськради 
 
Весь стационар, вся специализированная помощь, вся вторичка, вся лабораторная диагностика, все виды диагностики, они на самом низком пороге обеспеченности, это очень плохо. Сегодня мы это наблюдаем, но сделать ничего не можем, потому что мы в жёстких рамках законодательства. Мы не имеем возможности доплаты, мы не имеем фактически никаких материальных стимулирований, потому что фонд оплаты труда очень низкий, объём работы не стал меньше, тяжесть состояния пациентов нарастает. Мне кажется, на сегодняшний момент одна из самых супер глобальных задач, это всё-таки сохранение персонала. Персонал сегодня можно удержать в отрасли только тем, чтобы увеличить заработную плату. 
 
Тож поки питання залишається на порядку денному. А на місцях чекають вказівок урядовців відносно того, що ж далі. Медики сподіваються, що нове керівництво Мінохорони здоров"я врахує плюси і мінуси нововведень, а також ситуацію та пропозиції фахівців на місцях, щоби подальше реформування давало очевидний позитивний результат для пацієнтів і працювало на збереження галузі.