Нові тарифи за електроенергію. Чи очікувати українцям червневого здорожчання світла

29.05.2023 19:09   -

2 гривні 80 копійок. Саме такий тариф за електроенергію планують встановити для всіх категорій споживачів. Щоправда, поки заплановане здорожчання світла, що планували запровадити вже з червня, можуть відкласти. Наразі українці платять за світло за диференційованим тарифом – 1 гривня 44 копійки при споживанні до 250 кВт на місяць. Більше – коштує 1,68 копійок за кожен кіловат.

ОЛЕГ СЕМІНСЬКИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ПАРЛАМЕНСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
Передбачається, що тариф буде встановлений єдиний – 2,8 грн за кВт для всіх споживачів. Однак моє відчуття, що підвищення тарифу буде відтерміновано ще на місяць, що говорить про те, що уряд ставиться з розумінням і намагається забезпечити максимально плавний перехід на нові умови користування послугою.

Щодо підстав, чому варто змінювати тариф, то урядовці кажуть, що тариф не покриває навіть собівартості виробництва струму, не говорячи вже про ремонтні роботи, що доводиться проводити на енергетичній інфраструктурі через рашистські обстріли.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕГ СЕМІНСЬКИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ПАРЛАМЕНСЬКОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
Як експерт у секторі енергетики, змушений зауважити: підвищення тарифу на електроенергію абсолютно неминуче та є необхідним кроком для збереження енергосистеми нашої країни, щоб вистояти наступну зиму, щоб вистояти війну. Необхідно розуміти, що вартість тарифу для побутових споживачів (у разі його підвищення) становитиме лише третину від його собівартості.

У разі ухвалення рішення, щодо запровадження нових тарифів то, зауважили у профільному комітеті, субсидії для українців не скасовуватимуть.

ОСТАННІ НОВИНИ