Нові знання, нові підходи. Харківські озеленювачі будуть обрізати дерева по-новому

02.10.2024 12:53   -

Як правильно обрізати дерева, як це вірно робити з точки зору екологів. Як зберегти біорізноманіття та як зробити Харків ще зеленішім. Про це сьогодні в рамках лекцій та практичних занять мали змогу дізнатися міські озеленювачі, фахівці «Харківзеленбуду».

ІРИНА САЙКО РЕЧНИЦЯ СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Наше підприємство почало співпрацю з біологами провідними Харківщини. Ми дослухаємось до думки фахівців у цій справі але це не означає, що у нас працюють непрофесіонали. Навіть можу сказати один вагомий аргумент – Харків, серед інших міст України є самим квітучим, самим доглянутим і взірцем. Але ми хочемо крокувати з часом і хочемо дізнаватися про нові підходи, тому що живемо ми у страшний час, тому що йде війна і страждають не тільки люди, а і зелені насадження – дерева. Якщо брати з початку повномасштабного вторгнення, то у Харкові вже знищено понад 1 500 дерев – це все потрібно відновлювати і відновлювати потрібно з новим підходом. Ось тому у нас проводяться такі лекції, практичні заняття. У нас є змога дискутувати, задавати питання, з чимось погоджуватись, з чимось не погоджуватися але це досить цікаво і в новинку для нас.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ПИЛИП МАВРІН МАЙСТЕР ЗЕЛЕНОГО ГОСПОДАРСТВА САЛТІВСЬКОЇ ФІЛІЇ СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Із 3 лекцій, які нам дали, я сам і до цього знав і отримали нове, я к правильно обрізати. Сьогодні обрізали ялинку, показали як це правильно робити. Інформації дуже корисної багато було, були дуже цікаві лекції. Будемо старатися все робити, прислуховуватись до еко активістів і ті знання ми отримали будемо вдосконалювати.

Фахівці-екологи кажуть, те, що Харків найзеленіше місто – цього не відняти, проте слід розвивати свої знання далі. Наприклад, як це роблять у європейських країнах, які нові підходи застосовують.

ЮРІЙ БЕНГУС СТАРШИЙ ВИКЛАДАЧ КАФЕДРИ БОТАНІКИ ХНПУ ІМЕНІ Г. СКОВОРОДИ
Насправді вони дуже старанні люди і за це їм подяка. Справа в тім, що зелене господарство його вчили люди, які займалися вирощуванням лісу – лісники, і вирощуванням сільськогосподарських культур, а не займалися екологи. І виявляється те, що працює з точки зору лісників і з точки зору агрономів – це часто протирічить екології. І виявляється, щоб теж екологи починали розуміти, починали казати своє слово. Я свого часу працював у лісовому господарстві і стикнувся з тим, що коли я слухаю лісника і слухаю еколога – абсолютно протилежні речі і потім виявляється, що ці протилежні речі вони призводять до загибелі лісів. Я бачу, що вони добре вивчили те, що їм казали лісники та агрономи, вони це добре вивчили, вони працюють так як їх навчили – треба інші знання додавати.

ОСТАННІ НОВИНИ