Новые подробности старого дела. Почему банк “Базис” так и не вернул деньги обманутым вкладчикам
Нові деталі справи збанкрутілого банку "Базис" сплили у мережі. Сайт "Громадське" оприлюднив результати власного розслідування стосовно того, куди поділись гроші тисяч вкладників "Базису".
Дві тисячі одинадцятий рік, Харків. Банк "Базис", дітище тепершінього міністра внутрішніх справ Армена Авакова, зазнає краху. Сотні обманутих вкладників – студентів, пенсіонерів, та навіть крупних пдприємств та бізнесменів втрачають кошти. Дві тисячі чотирнадцятий рік. Аваков займає посадове крісло Міністра в Києві. Банк "Базис" постає з попелу. Чи повертають обдуреним вкладникам їх кошти? Аж ніяк. "Громадське" цитує одну з постраждалих.
"У мене було спершу два вклади — один валютний, один гривневий… Ну і десь 28 вересня. коли почався ажіотаж, від усіх вимагали заяву, ну і я к тому натовпі оформила, написала заяву, зробили мені копію, забрали у мене ці депозитні сертифікати в оригіналах. І видали мені папірець, в якому половину написаного взагалі не видно. Потім я зверталася і мені сказали — дзвоніть, буде майно реалізовуватись і в міру необхідності ми будемо повертати ці грошові вклади. В порядку черги. Ваша черга сьома, тому чекайте."
Чекають люди вже більше п'яти років. В дві тисячі п'ятнадцятому, коли вперше захиталося крісло під Арсеном Аваковим в уряді, він віддає всі активи "Базису" третій особі. Вірогідно, вважають журналісти "Громадського", підставній. Утримувачем контрольного пакету акцій "Базису" стає бізнесмен з Донецької області Євген Пилипенко. А ось новий склад наглядової ради установи.
Юрій Пилипенко – син власника, колишній охоронець одного з відділень "Базису". Яна Єлантьєва – землячка, і, вочевидь, подруга сім'ї Пилипенко. Безробітня. Кирило Анохін – студент без жодного досвіду роботи.
Перше, що зробила нова адміністарція "Базису" – перенесла головний офіс до прифронтового Бахмуту. Тепер саме там, у Донецькій області, відбуватимуться і суди із обудреними вкладниками банку. А ще, одразу, як отримали повноваження, нові господарі "Базису" розпродали нерухомість, що належала банку. Так, три офіси непомітно зникли в Харкові.
Суму, яку виручила адміністрація "Базису" від розпродажу земель аналітиками оцінюється в десятки мільйонів гривень. Цього цілком було б достатньо, аби повернути кошти вкладникам. Та про них ніхто не згадав. Насьогодні борги "Базису" перед вкладниками – мільйонні. Тривають судові тяжби, в яких люди доводять право на свої кошти. А бізнес-партнери засновника банку Арсена Аваков, тим часом, перепродають нерухомість, накопичуючи знову ж таки мільйонні статки.

Випуск № 69 (1140) від 18.06.2026





