Новые правила оформления шенгенской визы вступили в силу
Відтепер в Україні не видають шенген без надання мандрівниками своїх біометричних даних. З двадцять третього червня набули чинності нові правила отримання Шенгенської візи. Це, кажуть дипломати, вводять задля безпеки.
Станіслав Лукасік генеральний консул Республіки Польща в Харкові
Это всё служит повышению безопасности виз, поскольку люди, которые во время пребывания в Шенгенской зоне, нарушили закон пребывания, они попали в разные чёрные списки. И они полностью меняли свои личные данные: имя, фамилию и даже персональный идентификационный номер. Получалась новая личность с чистой визовой историей. И чтобы это исключить, решением Еврокомиссии во всём мире вводится визовая биометрия – это отпечатки пальцев.
Зокрема, шенген у Польщу за новими правилами оформляють безпосередньо у генеральному консульстві. Можна звернутися і до центру візової підтримки, де видають відповідні дозволи на перетин кордонів до чотирнадцяти країн світу. Володимир Адонін планує на початку липня поїхати до Австрії, на екскурсію. Однак туди без візи не пустять, каже хлопець. Тож він прийшов до візового центру, аби отримати цей документ. Там і дізнався, що окрім звичного переліку документів, мандрівникам треба надавати додаткові особисті дані.
Володимир Адонін студент
Нужно давать отпечатки пальцев. Необычно, не привычно просто, такого раньше не было. Усложняет процесс? Немного. Так как очереди, нужно проходить всё это дело, т.е. здесь немного усложняется.
Для сканування відбитків пальців, у консультантів візового центру є спецобладнання. Перед початком процедуру, всіх клієнтів консультують.
– Вам необходимо приложить на сканер пальчики правой руки и левой руки, по четыре пальчика. И потом 2 больших. Поэтому правую ручку прикладываем на сканер, пальчики все вместе, рука немного приподнята, касаются только пальчики. Вот так? Да.
Окрім відбитків пальців, роблять і цифрове фото клієнта, інформують у центрі. Для цього люди моють дотримуватися певного дрес-коду. Зокрема, не можна фотографуватися в прикрасах, капелюхах, окулярах, навість якщо вони потрібні для життя. Також, при оформленні шенгену, можуть затребувати і електронний підпис. Потім всі дані вносять до єдиної всесвітньої бази, інформує генкосул Польщі у Харкові Станіслав Лукасік. Вони будуть дійсними протягом п'яти років. Нова процедура стосується і заявок на короткострокові візи. Однак деякі українці від неї звільняються.
Станіслав Лукасік генеральний консул Республіки Польща в Харкові
Президент, премьер-министр, спикер Парламента, которые освобождены от этого.
Також не братимуть відбитки у дітей, молодших дванадцяти років. Всі інші мають дотримуватися затверджених правил оформлення шенгену, кажуть у консульстві. Не винятком стануть і ті громадяни, які мають біометричний паспорт.
Станіслав Лукасік генеральний консул Республіки Польща в Харкові
Если человек может, есть, но он отказывается, значит, он что-то хочет скрыть. Если хочет скрыть, то будьте любезны, извините, ваше право. А наше право – не дать вам визу.
Введення нових правил на ціну шенгену не вплине, запевняють у візовому центрі. Однак час оформлення в перші місяці може трохи збільшитися, через те, що фахівці налагоджують роботу нового обладнання.
Станіслав Лукасік генеральний консул Республіки Польща в Харкові
Всё немного усложнится по времени, особенно в начальный период. Мы тоже все учимся с этими сканерами работать. И где-то сейчас процедура на 1 клиента занимает на 3-4 минуты больше. Поэтому я конечно призываю людей, если у них определённые планы, знают, что у них будет поездка, не ждать последней недели, последних 2-х недель, а раньше обеспечить подачу документов.
Всі шенгенські візи, видані до двадцять третього червня, є дійсними, підкреслюють фахівці. До завершення терміну їх дії.