Новые правила регистрации недвижимости вступят в силу с 12 февраля 2014 года
Основна перевага нових правил, що набувають чинності з дванадцятого лютого, полягає в тому, що громадяни зможуть оформити права на нерухомість не тільки в реєстраційній службі, а й в центрі надання адміністративних послуг та в будь-якому відділенні зв'язку. Заявнику лише потрібно буде додатково сплатити вартість поштових послуг, а також усі папери завірити в нотаріуса.
Олег Дробот начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції в Харківській області
Перечень документов, который подается на регистрацию, в данном случае если, это вновь созданный объект, например, квартира в новострое, то перечень документов он такой же, как при подаче в регистрационную службу. В данном случае подается заявление, установленного образца, если оно подается в службу, то приходит там лично заявитель или уполномоченное лицо, подписывает это заявление и его принимает регистратор, если он обращается в укрпочту, то заявление и подпись на нем будет удостоверяться предварительно у нотариуса.
Окрім заяви, до поштового відділення людина повинна надати копію паспорта, коду, а також документи, що свідчать про введення об'єкта в експлуатацію, а ще сплатити держмито за оформлення майнових прав в розмірі ста дев'ятнадцяти гривень. Нові правила також вирішать питання із втраченими документами : держактами та свідоцтвами про право власності, які видавалися органами місцевого самоврядування до дві тисячі тринадцятого року.
Олег Дробот начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції в Харківській області
В 2013 году отсутствовала законодательная процедура восстановления и выдачи дубликатов данных актов, так как органы, которые выдавали эти документы, были лишены этих полномочий. Ситуация была повисшей в воздухе. Сегодня законодатель эту ситуацию решил и с 12 февраля взамен утраченным служба регистрационная будет выдавать свидетельство о праве собственности, которое по сути будет заменять документы, которые были повреждены.
Нові правила також значно спростять реєстрацію нерухомості під час інвестування в житлове будівництво. Раніше було так. Громадянину, який вкладав гроші в багатоквартирний житловий будинок, що зводиться, доводилося під час оформлення своєї квартири надавати до реєстраційної служби повний пакет документів на весь будинок. З дванадцятого лютого, кажуть фахівці, все зміниться. Забудовник повинен буде сам принести до реєстраторів пакет паперів на весь багатоквартирний будинок, а кожен мешканець – лише окремо на своє помешкання.
Олег Дробот начальник реєстраційної служби Головного управління юстиції в Харківській області
В данном случае, если, к примеру, мы говорим о многоквартирном доме, в котором есть 250 квартир, это не подача каждым заявителем 250 одинаковых документов по поводу того, что у застройщика были все перечисленные права, а застройщик это один раз подал и 250 инвесторов -физлиц подают уже документы, которые касаются конкретно их, это к примеру, техпаспорт на отдельную квартиру, копия паспорта и копия кода.