"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Новые страницы истории для харьковских школьников. Фильм про освобождение Харькова

''Начало  Белгородско-Харьковской операции следует считать вполне удачным, 3-го августа 43го года после мощного арт-обстрела авиации в бой вступили две танковые армии: 1-я и 5-я в составе воронежского фронта.''

Кадри кінохроніки, історичні документи та спогади учасників війни, все це увійшло до нещодавно створеного фільму «В серпні 43го. Вся правда про визволення Харкова». Власне правда на думку авторів полягає в тому, що 23го серпня Харків не був остаточно звільнений. Бо ще протягом тижня на околицях міста та в найближщих селищах перебували німці, йшли бої та гинули радянські солдати.

Аби обговорити нові думки з цього приводу та факти з історії у гімназії 116 молодь  зустрілась з авторами цього фільму. Школярі та студенти не лише ставили питання, а й сперечались з авторами.

Кирило Макаров  школяр

-В фактической части я нашел очень много недочетов, например авторы ошиблись рассказывая о стратегическом планировании операции Румянцевa, там было не все так просто и планы были немного другие.

Але в одному хлопець погоджується з авторами стрічки, головне, що цей фільм це чергова сторінка летопису Першої столиці. Добре, що люди по крупицях збирають інформацію про ті часи. Бо Велика вітчизняна для України та українців це ціла епоха, і треба пам"ятати своє коріння та розуміти, за що воювали пращури.

Серед тих хто подивився фільм, були і ті хто робив це разом з очевидцями тих подій. Ігор Гуліч переглянув стрічку разом із дідусем, який пам"ятає роки війни.

Ігор Гуліч школяр  

-На протяжении всего фильма он мне рассказывал воспоминания с детства. Конечно, очень в памяти у него заело, что было очень много повешенных людей, прямо к трупам прибивали таблички с надписью партизан, чтобы люди боялись.

''Думаете, так приятно вспоминать о той кровавой бойне? Для меня война осталась бойней. Поверьте, даже когда мне доводилось немцев убивать, я ликования не испытывал. Ничего кроме боли и крови война в моей жизни не оставила.''

Пізнання такої, хоч і гіркої,  правди про війну, має позитивний вплив на молодь, переконаний представник міського Департаменту освіти Валерій Шепель. Це не лише допомагає юним українцям сформувати власну думку, а й надихає на спілкування зі старшим поколінням та стимулює молодь більше цікавитись минулим своєї країни.
 
Валерій Шепель начальник відділу Департаменту освіти

-Завдання пам’яті людської полягає в тому, що незалежно від того загинула одна людина, чи  тисячі  – це залишиться у народній пам’яті, як велика трагедія, великий біль, який ми несемо упродовж всього життя і передаємо це відчуття своїм нащадкам.

Найближчим часом фільм " В августе 43"  покажуть у всіх школа Харкова, щоб кожен учень зміг дізнатися про ще одну сторінку з історії рідного міста.