Новий генеральний план та «Науковий квартал». Харків має стати магнітом для молоді (відео)
Новий Генеральний план міста, перші пілотні проекти та економічна модель Харкова. Якраз над цим місто на пару з британським архітектурним бюро Лорда Нормана Фостера і продовжують працювати.
Цього тижня відбувся черговий раунд перемовин з партнерами. Під час онлайн-зустрічі з міським головою команда Нормана Фостера презентувала нові напрацювання в рамках розробки Генплану. Основний блок стосувався Економічної стратегії Харкова.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Харків завжди був економічним центром півдня України і це був такий потужний центр машинобудування. Енергомашинобудування. Інших промислових підприємств, які сьогодні працюють у місті Харкові. Тому, дійсно, для нас дуже важливо, щоб економічна модель була створена. Крім цього хочу звернутись до вас з тим, що наше бачення, крім енергетичного машинобудування, це потужний ІТ-кластер, це науковий парк і наукові парки, які будуть розташовуватися в місті Харкові. Крім цього хочу сказати, дуже багато руйнацій, які накоїли росіяни, дають певні можливості щодо будівельної сфери, переробки будівельних матеріалів, створення нових підприємств. І для нас це дуже важливо.
Представники команди Нормана Фостера, що працюють з експертами Оксфордського та Гарвардського університетів зазначили, що цьогоріч планують допрацювати 3 з 5 пілотних проектів Генерального плану. В першу чергу, це стосуватиметься проєктів: «Житло», «Спадщина» та «Науковий квартал». Позиція Харкова така, підкреслив Ігор Терехов, аби, по-перше, не лише в ногу йти з часом, але й працювати на випередження та перспективу.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
У нас дуже пошкоджена транспортна інфраструктура. І нам прийдеться закуповувати новий транспорт, але не просто закуповувати новий транспорт. Я дуже хочу, щоб у нас з’являлися підприємства. Спільні підприємства, які виробляли би громадський транспорт, для нас він сьогодні дуже необхідний. Крім того, зелена енергетика, вона теж потребує того, щоб вона була присутня у місті і виробництво панелей і все інше. Що стосується зеленої енергетики, вона теж потрібна, щоб були ці виробництва у Харкові.
У рамках Економічної стратегії міста та проектів, що вже є невід’ємною частиною Генерального плану, Харків має всі шанси стати містом майбутнього, де хотітимуть жити і працювати люди. І саме таким своєрідним магнітом буде проєкт «Наукового кварталу».
ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Місто Харків – це університетський центр і потужний університетський центр. Ми маємо такі серйозні можливості щодо розвитку наукових парків, на базі наших вишів. І дійсно, магніт створення талантів, і магніт привабливості сьогодні найкращих молодих людей – це дуже важливо для нашого міста і нам потрібно це.
Всі ті роботи з розробки Генерального плану Харкова, що зараз ведуться командою лорда Нормана Фостера, виконуються під егідою проекту ЄЕК ООН за фінансової підтримки Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Харків на це не витрачає бюджетних коштів.
ОСТАННІ НОВИНИ