Новый Кабмин. Новая программа и цели
Новий Кабмін, нові цілі. Прем'єр Арсеній Яценюк оприлюднив програму дій нового уряду на найближчі два роки. Запевнив відразу, легко не буде.
Арсеній Яценюк прем'єр-міністр України
Наш основний курс, це європейський курс. І ця програма має дуже чіткі, предметні зміни, які повинні бути виконані в конкретні терміни, які визначені програмою.
Один з перших пунктів програми нового уряду – політика безпеки України. За словами прем'єра потрібно більше вкладати фінансування у військових і правоохоронців. Тому вже наступного року Яценюк хоче, щоб 5% ВВП прямувало на нацбезпеку. Підприємство "Укроборонопром" буде активніше співпрацювати з європейськими партнерами в плані військового оснащення.
Арсеній Яценюк прем'єр-міністр України
Закон, який був прийнятий, як хабар росіянам, так званий позаблоковий статус для України повинен бути скасований і Україна прийме новий закон про основи внутрішньої та зовнішньої політики, де буде скасований позаблоковий статус і українське військо повинно повністю відповідати стандартам НАТО. Для цього Україна щорічно буде затверджувати річний цільовий план дій "Україна-НАТО".
Розповів прем'єр-міністр і яких кроків чекати бізнесу в плані податкової політики.
Арсеній Яценюк прем'єр-міністр України
Щодо податкового кодексу. До парламенту вносяться зміни до податкового кодексу – ми скорочуємо кількість податків. З 22 до 9. Я зразу об'єктивно кажу, що не всі ці податки ліквідовуються. Частина податків зливається, частина податків ліквідовується, частина податків видозмінюється.
Чимало уваги Яценюк і його новий кабмін присвятив у своїй програмі своєму плану енергетичної незалежності країни. Уряд збирається до 2017 підвищити тарифи на енергоресурси для населення. Згідно документу до 2017 року планується повністтю перейти до європейських тарифів на газ та електроенергію.
Арсеній Яценюк прем'єр-міністр України
Ми зобов'язані платити реальну і ринкову ціну за енергетичні ресурси в країні, за інших обставин дефіцит "Нафтогазу", який більше ніж дефіцит державного бюджету буде вічний. Не може бути таке, що вся країна працює тільки на одну компанію "НАК Нафтогаз України". Дефіцит якої в цьому році склав 110 мільярдів гривень, на противагу дефіциту державного бюджету, який склав 68 мільярдів гривень. Саме тому ми будемо піднімати до ринкового рівня всі енергетичні ціни та тарифи.
Світові фінансові експерти вже відреагували на заяви прем"єр-міністра України. На їх думку перспективні плани виходу з економічної кризи запропоновані українським урядом, можуть так і залишитися на папері, бо на країну чекає дефолт. Про це пише видання "Financial Times". Україні протягом кількох тижнів терміново потрібні 15 мільярдів доларів, щоб уникнути фінансового колапсу, заявили в Міжнародному валютному фонді. За словами джерел в МВФ, додаткові кошти знадобляться через різке падіння, в цьому році, ВВП України. Крім того, золотовалютні резерви країни скоротилися через скорочення експорту в Росію. Тож, впевнені закордонні фінансисти, без додаткової допомоги Києву доведеться або радикально скорочувати бюджет або оголосити дефолт за суверенними зобов'язаннями, пише газета.