Новий пакет допомоги від США, оновлення даних в ТЦК та бойкот країн ЄС – головне на ранок 12 липня

12.07.2024 12:04   -

Цієї ночі ворог знову атакував Україну ракетами та дронами-камікадзе. За даними Повітряних сил ЗСУ,  окупанти випустили 5 крилатих ракет повітряного базування типу Х-101, 19 ударних БпЛА типу “Shahed-131/136”, а також  безпілотники невстановленого типу. Основний напрямок удару – Старокостянтинів Хмельницької області.

Військові звітують, в результаті протиповітряного бою ракети було збито у Хмельницькій, Сумській та Черкаській областях. Також протиповітряною обороною збито 11 “Shahed” та безпілотники невстановленого типу у Миколаївській, Київській, Вінницькій, Хмельницькій, Херсонській та Сумській областях. Повідомляється, що решта вісім безпілотників локаційно втрачено. Імовірно, з метою перевантаження протиповітряної оборони, ворог використовує імітатори ударних БпЛА. Інформація щодо постраждалих та руйнувань не надходила.

Протягом доби ворожі війська атакували з артилерії та інших видів озброєння Харківську, Донецьку, Дніпропетровську, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську та Сумську області. За даними військових адміністрацій, є загиблі, поранені, пошкодження житлових будинків та об’єктів цивільної інфраструктури.

Президент США Джо Байден оголосив про новий пакет військової допомоги на $225 млн. До нього увійшли:

  • батарея системи ППО Patriot;
  • боєприпаси для NASAMS і HIMARS
  • зенітні ракети для Stinger;
  • артилерійські снаряди калібрів 155 мм і 105 мм;
  • протитанкові керовані ракети TOW;
  • протитанкові комплекси Javelin і AT-4 та боєприпаси.

На саміті НАТО 23 країни та ЄС підписали договір Ukraine Compact. За даними ЗМІ, лідери України, США, ще 21 держави НАТО, а також ЄС та Японії за підсумками саміту підписали багатосторонній документ, що містить зобов’язання щодо підтримки України. Це, зазначають посадовці, допоможе захисту України, зокрема, в довгостроковій перспективі. Мета документа – “прискорення колективних зусиль із задоволення всеосяжних потреб України у сфері безпеки”. У ньому держави-підписанти зобов’язуються виконувати свої зобов’язання за двосторонніми безпековими договорами, а саме:

  • підтримувати потреби України у сфері оборони та безпеки, шляхом надання військової допомоги, економічної підтримки та забезпеченням навчань;
  • прискорити зусилля з розбудови ЗСУ до 2027 року, яке можуть продовжити і у 2030-х;
  • у разі майбутнього нападу рф на Україну після завершення нинішньої війни обіцяють колективно зібратися, щоб визначитися з наданням швидкої та тривалої допомоги Україні.

Швеція, Естонія, Латвія, Литва, Польща та Фінляндія бойкотуватимуть засідання Ради Європейського Союзу під час головування в ній Угорщини. Міністерка з питань Європи уряду Швеції Джессіка Росвалл наголосила, що таке рішення країни ухвалили через поїздку Орбана до москви, де відбулись його переговори з російським диктатором. Тож Франція, Польща, Фінляндія та країни Балтії відправлятимуть на засідання Ради Європейського Союзу державних службовців, а не міністрів. Також зазначається, що подібні заходи обговорюються й іншими державами-членами ЄС. 

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Термін оновлення військово-облікових даних, ймовірно, збільшать. Про це заявив нардеп Верховної Ради Сергій Євтушок. Він також зазначив, що продовжити терміни можуть для уникнення великих штрафів, які навряд платитимуть люди. Нардеп припустив, що змінити “крайні строки” можуть постановою уряду чи іншим документом.

Через 10 днів можна очікувати покращення ситуації в енергетиці.
Як розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, це пов’язано з виведенням з ремонту блоку АЕС та зменшенням спеки. Тож українці можуть очікувати зменшення відключень світла, але, попереджають енергетики, це за умови, якщо не буде обстрілів енергооб’єктів.

ОСТАННІ НОВИНИ