Новый закон про образование: лицеи вместо старшей школы, с учителями-пенсионерами – контракты на 1 год
Новий Закон про школу містить норму, згідно з якою засновники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти до 1 липня повинні припинити безтермінові договори з усіма керівниками шкіл і укласти з ними контракти терміном на 6 років без проведення конкурсу. З керівниками ж, які отримують пенсію за віком, контракти повинні бути укладені терміном на 1 рік. Після завершення терміну контракту керівники шкіл можуть обиратись ще на один термін, пояснюють у Міністерстві освіти. Також згідно з законом звільнять і всіх вчителів-пенсіонерів за віком. Натомість їм запропонують укласти інший трудовий договір, замість безтермінового - терміном на один рік. А після його закінчення контракт можна подовжити на рік чи три роки.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
В разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах термінового контракту, керівники шкіл і педагоги мають бути звільнені. Закон України «Про повну середню освіту» передбачає переведення на контракти, а не звільнення вчителів, які отримують пенсію за віком. Мета – створити більш збалансовану структуру школи і полегшити доступ молодих вчителів до професії.
І це не єдині новації, які торкнуться і вчителів, і учнів. 10, 11 і 12 класу у школах не буде. Так звану, старшу школу замінять ліцеї . Але створювати їх зможуть лише у містах з населенням більше 50тисяч. Це означає, що у селах чи маленьких містах не буде 10, 11, 12 класів. А до найближчих ліцеїв дітей і вчителів підвозитимуть спеціальні автобуси, – розповідають у Міністерстві освіти.
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
Профільна освіта в ліцеях буде двох направлень: академічна – з поглибленим вивченням окремих предметів з орієнтацією на продовження навчання в вищих навчальних закладах, І професійна – орієнтована на ринок праці. Після закінчення професійного ліцею також можна буде вступити до ВНЗ.
Крім цих нововведень, за законом, з 2020 року санаторні школи-інтернати припиняють набір учнів і теж стають ліцеями, зберігаючи при цьому інтернатну систему. А вже з 2024 року вони повинні будуть працювати виключно як ліцеї.