Нинішнє покоління може стати не пристосованим для життя у суспільстві: психологи про онлайн-навчання

26.07.2024 15:15   -

Пандемія. Війна. Навчання у школах Харкова відбувається онлайн. Діти поступово і непомітно втрачають важливі навички соціалізації. А соціалізація – це комплексний процес та результат засвоєння й активного відтворення людиною знань, цінностей, норм, моралі, традицій на основі її діяльності, спілкування і відносин. Таке визначення цьому поняттю дають психологи.

ІРИНА ВИШНЕВА ПЕДАГОГ, ПРАКТИКУЮЧИЙ ПСИХОТЕРАПЕВТ
Це процес становлення особистості, який триває протягом всього життя. Процес, під час якого людина опановує різні цінності, розвиває комунікативні навички, і відпрацьовує, і опановує свій власний характер.

Соціалізація – обов’язковий фактор розвитку особистості. І, на жаль, харківські школярі втрачають це, зауважує педагог, яка має 18-тирічний досвід роботи з дітками різного віку.

ОКСАНА САБАРДАК ПЕДАГОГ
На жаль, зараз є такі випадки, коли приходять діти 7, 8 років, і на жаль, вони не навчаються ще. Ну, з причин батьків, які виникли, вони не можуть навчатися десь у приватній школі. А це дуже важливо для дитини, бо якщо вона не буде навчатися спілкуватися, вчитися з оточуючими, це з дітьми, і хто нас оточує, подальшого розвитку не буде. Це дуже важливо.

Втрату знань і комунікативних навичок у дітей, які позбавлені перебування в колективі однолітків, спостерігає і педагог із мовлення.

МАРГАРИТА СМАГЛЮК ПЕДАГОГ-ЛОГОПЕД
Я хочу зазначити, що, як логопед, я зараз бачу, що рівень знань, здібностей, комунікативних навичок у дітей дуже знизився. Тому, що вони не відвідують дитячі та шкільні заклади. Тому, я важаю, дуже важливо виводити з дому дітей і навчати, щоб вони спілкувались один з одним, щоб вони були разом. Була в них спільна діяльність якась.

На думку психологів, дітям, які роками будуть спілкуватись і пізнавати світ лише через екран свого гаджета, буде дуже складно опанувати омріяну професію, знайти себе в дорослому житті.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

АЛЛА КАДУН ПРАКТИКУЮЧИЙ  ПСИХОЛОГ
Моя думка така, що чим довше буде продовжуватися весь цей процес навчання дітей онлайн, не офлайн, коли діти виключені зі спілкування, комунікацій з однолітками , з дорослими, оточуючими, не тільки родиною і близькими, (подрезать чуть заминку) дітям буде все важче потім соціалізуватися і як особистості реалізуватися.

Навички соціалізації, говорить Ірина Вишнева, не можливо надолужити в майбутньому. Тож, якщо не вирішувати ситуацію сьогодні, а чекати закінчення війни, то нинішнє покоління дітей може виявитися не пристосованим для життя у суспільстві.

ІРИНА ВИШНЕВА ПЕДАГОГ, ПРАКТИКУЮЧИЙ ПСИХОТЕРАПЕВТ
Бо сьогодні вимоги у 21-му столітті від особистості  – це бути з критичним мисленням, це розвинуті навички співпраці, вміння вирішувати конструктивно конфлікти. І якщо дитина, підліток не отримає це в дитинстві, то яким чином це можна реалізовувати в дорослому житті?! Це наше ментальне здоров’я в майбутньому. Сьогоднішні наші вибори, рішення. Це вплив на наше майбутнє.

Все це розуміють і вчителі, і батьки. Харків прифронтове місто. Відвідувати звичайні дитячі садочки і школи сьогодні заборонено через загрозу обстрілів. Тож все більше батьків хочуть, щоб їхня дитина відвідувала школу в безпечному укритті, з очними уроками. І в Харкові є чудовий досвід навчання в метрошколі.

ІРИНА ВИШНЕВА ПЕДАГОГ, ПРАКТИКУЮЧИЙ ПСИХОТЕРАПЕВТ
Як показує практика сьогодні, дуже задоволені діти, вони сміються, посміхаються, граються , там не тільки навчаються. І ми бачимо їх стан. Це діти – ніби і немає війни. І це дуже добре. Тому для Харкова це дійсно вихід , коли в нас буде система, мережа таких шкіл, які задовольняють і безпеку перш за все, а потім вже і психоемоційний такий  стан здоров’я наших майбутніх дорослих.

Так. Сьогодні підземні школи – чи не єдина альтернатива безпечного навчання і соціалізації. На жаль, така школа у Харкові поки що одна. І кількість заяв від батьків на навчання там дітей, вже набагато перевищує кількість можливих місць.

ОСТАННІ НОВИНИ