"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Обналичивать крупные суммы в банкоматах станет сложнее

В Україні – нова хвиля обготівкування "брудних" грошей. За підрахунками Нацбанку в останньому кварталі минулого року з карткових рахунків в українських банках було вийнято майже двісті п'ятнадцять мільйардів гривень – на вісімнадцять відсотків більше, ніж в попередньому кварталі. Шлях вирішення проблеми в НБУ побачили в обмеженнях для українських громадян. Вимога відомства до банків – блокувати "підозрілі" транзакції.
 
Олег Калашніков директор прес-офісу головного регіонального управління банку
 
Подозрительными считаются те транзакции, которые нехарактерны для клиента. И если на пальцах объяснять, то вот если по счетам клиента никогда не проходили большие, крупные суммы денег, и не обналичивались они, а тут вдруг ни с того ни с сего упала сумма в десятки или даже сотни тысяч гривен сумма, и ее захотели забрать наличными, то, соответственно, это вызывает подозрения.
 
Платіжні картки клієнтів блокувати, звісно, ніхто не буде, запевняють в установах. Та все ж суму, яка банку видасться підозрілою, отримати буде не так просто – доведеться підтвердити легальність власних грошей документально. 
 
Олег Калашніков директор прес-офісу головного регіонального управління банку
 
Если кто-то получил наследство, продал какую-то недвижимость, продал автомобиль и таким образом получил крупную сумму денег, и она была нехарактерна для этого клиента, то, придя потом в банк, предоставив документы,что либо это наследство, либо от продажи, то есть, предоставив конкретные документы официальные, этим самым он снимает все подозрения , транзакция будет разблокирована.
 
Затримки із отриманням грошей та додаткові питання від банку – незручності, які можуть спіткати клієнтів банків через нові вимоги регулятора. Проблеми, до речі, можуть виникнути не тільки у фізичних осіб. З чотирнадцятого квітня імпортерам стало складніше отримати дозвіл НБУ на купівлю валюти на міжбанку. Перш ніж видати дозвіл Нацбанк відтепер запитуватиме додаткову інформацію про компанію-покупця у інших держструктур та силових відомств.