Одеться на зиму стало дороже. Продавцы говорят, покупателей много, но реальных практически нет – дорого
Валентина Міщенко продавець
Выросли вполовину, даже можно сказать и больше.
Світлана Комісарова продавець
Потому что раньше пришли, узнали цену, купили и ушли. А сейчас же ж людям кусается. Сейчас же нужно оплатить квартиру, на питание. Слабенько, конечно. Не так, как курточку теперь взять.
За 25 років праці на ринку Світлана Комісарова помічає, якщо покупці раніше впевнено купляли одежу, то зараз через кризу тільки ходять та прицінюються. Тепер аби вдягнутися на осінь або зиму харків’яни мають витратити мінімум тисячу гривень, та й то якщо сильно економити та відмовитися від шкіряного або хутряного оздоблення. Найдешевша куртка з минулих сезонів коштуватиме 600 гривень. 300 гривень за теплу кофту, шапка та шарф разом – мінімум 200 гривень.
Андрій Палута продавець
Сейчас интересуются либо очень дешевым товаром, либо очень дорогим, ну можно даже по овчине. В 2014 году шапка с овчины стоила 450, сейчас она до 600 гривен стоит.
За словами продавців, здебільшого люди купують або дешеву, або дорогу одежу та довго носять. Втім і на цей мінімум у багатьох харків’ян вже не вистачає коштів. Як вихід – ремонтувати старий одяг. 40 гривень за підшивку штанів, близько сімдесяти за плащ чи пальто. За 15 років праці у ремонті Борис Науменко аналізує, українці дійсно збідніли. Тому піднімати ціни просто не міг – людям нічим платити.
Борис Науменко кравець
Штопаем джинсы, которые уже продырявились. Раньше деньги были покупали, а сейчас мы их штопаем.
Людмила Шапкіна кравчиня
Джинсы сейчас очень дорогие. Поэтому очень много несут штопать джинс, подшивать джинсы. В "секонде" покупают джинсы, несут ушить, подшить, зашить, уменьшить пояс. 00:40
Ігор Новіков кравець
То есть у людей денег даже сейчас на ремонт почти не остается. Они все, что могут сами делают, а все, что не могут уже приносят.
Нової одежі на ремонт приносять тільки близько 5ти відсотків, стверджує Ігор Новіков. Все інше – наче від бабусь, зізнається чоловік. Нове не тільки не купують, а й не шиють, бідкаються у ательє. Причина в тому, що це ще дорожче, аніж на ринку. Виходить що з інфляцією стабільними ціни залишились тільки на ремонт одягу. Та й то, припускають фахівці, в зимовий період вартість комуналки і продуктів змусять харків’ян шукати місце для підшиву подешевше.