«Одним пацієнтом займались десь 5-6 лікарів». Як цивільні медики підіймали на ноги військових (відео)

01.12.2023 13:20   -

Харківські медики, як і військові, заступили на свою службу з перших годин вторгнення рф. Перші обстріли. Перші поранення. Перші пацієнти з уламковими та мінно-вибуховими травмами. Цивільні медики, тут у прифронтовому Харкові, на ходу вдосконалювали, а часом і опановували знання з військової медицини. Бо поряд із цивільними на ноги треба ставити і захисників.

ДМИТРО ЧЕРЕПОВ ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОЇ ЛІКАРНІ
Перші звернення до нас – це пересічне населення. Люди, які постраждали від уламків, від зламів. І першу меддопомогу ми надавали їм. А після цього до нас стали привозити наших військових, наших хлопців поліцейських, наших хлопців пожежних, після ми розгорнули наші знання військової медицини і вже надавали необхідну допомогу, як прописано в наших букварах з медицини. І на сьогоднішній день, за ці півтора року, у нас вже проліковано більше 2-х тисяч військових. Це ми не кажемо про цивільне населення. Це, насамперед, надання травматологічної допомоги, хірургічної допомоги. Є звернення до нашого неврологічного відділення. Тому, що мінно-вибухові травми, тому, що це контузії. Звернення наших хлопців з терапевтичною патологією тому, що вони в таких умовах захищають нашу батьківщину, що, на жаль, вони отримують і переохолодження, пневмонії. Тому, насамперед, наша допомога нашим військовим – це наші знання і те, що ми вміємо і те, що ми надаємо невідкладну медичну допомогу.

ТАМАРА ГУРБАНОВА ЗАВІДУВАЧ ТРАВМАТОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ ХАРКІВСЬКОЇ ЛІКАРНІ
Могли привести одного пацієнта, в якого могли були поранення голови, кінцівок, шиї, тулуба, спини. Одним пацієнтом займались десь 5-6 лікарів. Тому ми знаходились цілодобово тут. Звичайно, на початку війни це були свіжі поранення, з якими ми ніколи раніше не стикались. Для нас це був і виклик. Навчалися в процесі роботи. Зараз це уже тритична допомога – висококваліфіційна. Це або артросопічні втручання в суглоби, мініскоктомії , пластика передніх хрестоподібних зв’язок. Артоскопічне видалення уламків, які знаходяться внутрішньосуглобово. З різних суглобів. Це ендопротезування суглобів, бо різні наші воїни різної вікової категорії вони з різними туди пішли захворюванннями і зараз, звичайно, вони у них всі дуже їх турбують. І, мабуть, на першу чергу це реконструктивні операції, бо зараз дуже високоенергетичні ураження, коли мінус кісткова тканина чи то стегна, чи то плечової кістки. Раніше, коли не було таких технологій, то ці люди залишались без кінцівок, зараз ми їм зберігаємо кінцівки, ми їм вирощуємо кістки.

Поруч з дуже серйозною меддопомогою, що харківські лікарі надавали і надають своїм пацієнтам, подекуди медики допомагають українським захисникам всім чим тільки треба. Зазвичай, про свої добрі справи вони не люблять говорити, бо вважають, роблять те, що можуть. І добрі справи люблять тишу.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ДМИТРО ЧЕРЕПОВ ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОЇ ЛІКАРНІ
У нас є горстка волонтерів і в нашій лікарні. І ці люди були, насамперед, на телефонному зв’язку з нашими хлопцями військовими. Ми розглядали всю можливість надання гуманітарної допомоги. Це різний перелік. Це і польові печі, це турнікети, це перев’язувальний матеріал. Це медичні засоби різні дуже. Тому, так, у нас робота була і надання медичної допомоги і те, що ми могли передати їм туди, на фронт, на передову.

Така фахова і волонтерська діяльність харківської спільноти медиків ведеться у багатьох медзакладах прифротнового міста. Лікарі діляться медикаментами, збирають донати на машини військовим, допомагають і підтримують. І це лишень невелика частина того, як харківські медзаклади вносять свою лепту в Перемогу над ворогом.

ЯНА АПАЛЬКОВА МЕДИЧНИЙ ДИРЕКТОР ХАРКІВСЬКОЇ ЛІКАРНІ
Харків отримав дуже велику допомогу від волонтерів, гуманітарну, в тому числі, і засоби медичного призначення – ліки. Воно було в надлишку і тому те, що було в надлишку було перерозподілено між іншими лікувальними закладами міста і безпосередньо військовим частинам. Це були і антибіотики, і знеболюючі, і перев’язувальні матеріали, і малі операційні набори для здійснення первинної допомоги. Ще ми передали на потреби ЗСУ 2 машини швидкої допомоги. У нашій команді є такі люди, які стали на захист нашої батьківщини. Це і лікарі, і середній медичний персонал, і з адміністративного корпусу є представники. І наша лікарня дуже пишається нашими захисниками і захисницями. І саме тому ми не остаємось осторонь. Ми їм безпосередньо допомагаємо. Ми зробили для них – а зараз холодний період і їм дуже важко і для того, щоб полегшити їх знаходження там, ми зробили пічки, щоб у них було тепло, можна було підігріти їжу, приготувати їжу. І окремо ми допомогли в придбанні автомобілів. Це безпосередньо через співробітників за їх ініціативою.

Вони і медики, водночас, і волонтери. І так всюди. У кожній сфері. Оскільки всіх харків’ян, так чи інакше, зачепила війна. Тому всі і об’єднані довкола однієї цілі – щодня робити те, що вмієш, задля Перемоги.

ОСТАННІ НОВИНИ