Офлайн-навчання у Харкові: хто і що стає на заваді збільшенню кількості безпечних шкільних закладів

24.07.2024 11:09   -

У Харкові першими знайшли вихід із ситуації браку офлайн-навчання для дітей – спочатку метрошкола, потім будівництво першої в Україні підземної школи та ремонти укриттів в освітніх закладах. Зараз досвід почали переймати й інші регіони України та громади Харківської області. Держава оцінила таке прагнення та виділила на шкільні укриття Харківщини гроші – 500 мільйонів гривень. Але обласна військова адміністрація, яка отримує ці гроші з бюджету держави та має повноваження розподілу їх відповідно проєктам, місто не врахувала.

ОЛЕГ СИНЄГУБОВ ГОЛОВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Ця субвенція охоплює виключно громади, тобто Харківську область.

В Харкові ж сподівалися на державні гроші, що були виділені на місто та область. В планах було відремонтувати на них три шкільних укриття. В яких могли б навчатись і діти, які прибувають із громад області, де ведуться активні бойові дії.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХМР
На кінець навчального року ми прийняли до закладів освіти майже 3 000 школярів із Харківської області, якщо точніше то, це 2 873 дитини навчалося в наших школах. І з них 1 200 дітей з територій, які були окуповані і деокуповані. Багато хто з них хотіли би теж навчатися офлайн. І із оцих трьох тисяч ми уже 10 %, тобто 300 дітей навчали офлайн в метрошколі і в підземній школі. Тому, ще раз підкреслюю, що діти з Харківської області – це такі ж діти, як діти харківські, тому ми їх навчаємо.

Тому Харківська мерія і подавала відповідні проєкти ремонту шкільних укриттів. От тільки в області їх не сприйняли.

ОЛЕГ СИНЄГУБОВ ГОЛОВА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Їх ще потрібно доробляти. Чому я так кажу, тому що вони всі завантажуються до системи «DREAM» – це відповідна Міністерська програма і подекуди там, скажімо так, потрібно ще попрацювати для того, щоб ці проєкти були повноцінні і в принципі мали право на життя.

Але, як свідчать документи, ці проекти в обласній адміністрації ще й не розглядалися. І, як пояснює директор профільного Департаменту Костянтин Лиска, саме тому вони не потрапили на розгляд у Міністерство освіти.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

КОСТЯНТИН ЛИСКА ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ З БЛАГОУСТРОЮ, ВІДБУДОВИ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ХМР
Виготовлена відповідна проєктно-кошторисна документація, пройдена відповідна будівельна експертиза та все було загружено 26.04.2024 року у систему «DREAM». Після того, як ми все це загрузили, нам стало відомо десь через тижня два про те, що МОН провело конкурс і ми дізналися, що Харківська міська рада не приймала участь у цьому конкурсі. Коли ми почали перевіряти у системі «DREAM» на якій стадії наші проєкти, ми дізналися про те, що наші проєкти на розгляді ОВА. І на сьогоднішній день вони і мають такий статус. Тобто наші проєкти навіть не були розглянуті і не передані до МОН для того, щоб Харківська міська рада могла долучилися до цієї програми та реалізувати проєкти офлайн-навчання для діток Харкова. А на сьогоднішній момент ми знаємо, що таких бажаючих дуже багато.

ОСТАННІ НОВИНИ