180 тисяч переселенців. Саме стільки колишніх мешканців Донбасу офіційно зареєстувалися і проживають на території Харкова та області. Більшість з них, наполягають волонтери, потребують допомоги в тій чи іншій сфері. Наприклад, в Ізюмі кількість звернень щодня перевищує кілька десятків.
Марина Алфьорова керівник волонтерського пункту в Ізюмі
За юридической того или иного уровня – общая или узконаправленная, обращается в среднем от 15 до 17 человек в день. Тоже самое сейчас увеличивается количество обращений к психологу.
Та самостійно, жаліються волонтери, з такою кількістю проблем впоратися не виходить. Тож свою допомогу їм запропонувала ООН. Спільно зі "Станцією-Харків" організація запускає в регіоні спеціальний проект. Його бюджет 150 тисяч доларів.
Аслак Сулумсмуен голова польового офісу Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Харкові
Вместе с волонтерами Харькова и Харьковской области в рамках этого проекта мы будем предоставлять юридическую помощь, психологическую, социальную поддержку, доступ к информации, а так же предоставление непосредственно гуманитарной помощи разными товарами.
Отримати допомогу переселенці зможуть в Харкові та ще 5 населених пунктах області – Чугуєві, Ізюмі, Барвінковому, Куп"янськ-Вузловому і Балаклії.
Аліса Веневцева керівник проекту "Станція Регіон"
Немаловажной причиной выбора именно этих пунктов, было наличие там уже сформированных волонтерских инициатив. Все локальные пункты будут обслуживать непосредственно свои и близлежащие районы.
Сумісний проект волонтерів та ООН розрахований на півроку. Однак сторони не виключають, що співпраця триватиме і надалі.