Опалювальний сезон у Харкові триває: чому місто не може вимкнути тепло

11.04.2025 12:30   -

Ворожі атаки, майже  як у 22-му – 41 обстріл за минулий тиждень: міський голова  Ігор Терехов констатує невтішну статистику. Щоночі він особисто бачить в яких умовах опиняються харків’яни після прильотів. А на вулиці знову раптовий сніг і мороз. Квітень не став для Харкова ні теплим, ні мирним. Натомість все більше вікон вилітають після вибухів. Їх забивають плитами OSB. Така собі відзнака прифронтового міста.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Дуже багато вибитих вікон зараз обслідуємо дах працюють наші комунальні служби для того, щоб якнайшвидше відновити всі комунальні послуги.

Саме через такі екстремальні комунальні особливості мер Харкова завчасно ухвалив рішення опалювальний сезон не закінчувати до стабільного тепла, і застосувати дискретне регулювання. Сьогодні, попри всі негаразди, харків’яни гріються від центрального опалення у власних квартирах. Мешканка одного з пошкоджених будинків на Салтівці Тетяна Проценко із жахом згадує, як виживали у квітні 2022-го.

ТЕТЯНА ПРОЦЕНКО МІСЦЕВА МЕШКАНКА
То це просто шикарно, а тоді спали в одязі у курточках у шапках. Дуже дякуємо, що його не вимкнули. Тому що, якщо б вимкнули опалення, дивлячись на те, що на вулиці не дуже комфортно та мінусова температура, то було б дуже холодно у квартирах. Зараз дуже гарно. Після того, як у нас було дуже багато прильотів в будинок, контур ми закрили осб, але все одно це не вікна, це не склопакети і, мабуть, було би дуже холодно, а в нас мешкають дітки маленькі.

Слюсар теплових мереж Олексій Колтунов, серед мешканців – просто Олексійович, на цьому районі найдосвідченіший фахівець із 30-річним стажем. Сам живе на Північній Салтівці і знає, що таке холод у пошкодженій квартирі. Саме у війну він перейшов на роботу до теплових мереж – запросили, не зважаючи на вік. Щодня він контролює стан комунікацій у будинках і в підвалах. Там ще досі лежать речі місцевих мешканців, відтоді, як колективно виживали під обстрілами. Сьогодні майстер радіє якості послуг і тому факту, що опалювальний сезон у Харкові, на відміну від інших міст, досі триває.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕКСІЙ КОЛТУНОВ СЛЮСАР КП «ХТМ»
Десь поспішили і люди зараз страждають. Треба так вимикати опалення, залежно від температури навколишнього середоыища, коли буде добрий плюс на вулиці та вночі плюс хоча б плюс 5-6 тоді вже можна, а вдень до +20 опалення можна вимикати.

Підтримує ініціативу мера і оператор котельні Неллі Шульц. Її квартиру на Салтівці теж пошкодило у 2022 році.

НЕЛЛІ ШУЛЬЦ ОПЕРАТОР КОТЕЛЬНІ
Я вважаю, що позитивно, тому що вогкість гірша навіть за мороз. Коли мороз, не так холодно у квартирі. Коли вогкість, буває плюсова температура, але сиро на вулиці і набагато гірше навіть. Тому, мені здається, будь-яку мінімальну температуру треба все одно підтримувати.

Виконуючий обов’язки директора технічного «Харківських теплових мереж» Олексій Лука інспектує пошкоджені будинки на предмет майбутньої ремонтної кампанії. В одному з таких вже замінили гарячоводні комунікації. На порядку денному центральне опалення.

ОЛЕКСІЙ ЛУКА В.О. ДИРЕКТОРА ТЕХНІЧНОГО КП «ХТМ»
Я вважаю, що сьогодні, мабуть, всі переконані у правильності прийнятого рішення про незакінчення опалювального сезона в місті Харків. Сьогодні, коли наше місто майже кожну ніч потрапляє під обстріли, під прильоти шахедів, коли наші будинки залишаються без вікон, коли вікна закриваються OSB, а мешканці все одно проживають там думаю що це рішення ну другого іншого рішення мабуть і не могло би бути. Наш міський голова розуміє як важко людям, які проживають в будинках, де немає вікон. Тому економити газ – це дуже важливо, а зігріти людей це найважливіше.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Сьогодні ми не можемо виключати жодного обстрілу щодо шахедів щодо балістики щодо інших. Але, нажаль, така ситуація яка є сьогодні, але йде війна і нам потрібно бути дуже сконцентрованими.

Щодо економії енергоресурсів, допомагає модернізація самої системи опалення. Навіть в умовах війни новітні технології дають результат. У будинку Тетяни Проценко, після реконструкції  котельні, навіть на 16-му поверсі +21. І гаряча вода – дуже гаряча.

ОСТАННІ НОВИНИ