Квартири є, а от знімати нема кому. Ринок оренди найбільш постраждав від карантину, кажуть експерти, тож склалася ситуація, коли вже вільні приміщення пустують довше, аніж зазвичай. І ще зараз менше цікавляться квартирами з поганим ремонтом та хрущовками, навіть якщо будинок розташований у гарному місці.
Ігор Балака віце-президент асоціації нерухомості України
Если раньше объекты недвижимости уходили как горячие пирожки и счет иногда шел ни на недели и даже ни на дни, а на часы, то теперь срок экспозиции увеличился до недель, а иногда и месяцев, если собственники живут еще в той до кризисной реальности и не готовы снижать на те же 20% стоимость.
А ще ринок оренди впав, бо часто знімали квартири студенти та іноземці, котрі як зараз поїхали з міста та звільнили житло. Також на зменшення попиту вплинуло й зниження доходів населення.
Ігор Балака віце-президент асоціації нерухомості України
Когда тебя отправляют за свой счет, ты лишаешься работы. Когда полностью стоит сфера обслуживания вся, а большинство тех людей, которые работают в сфере обслуживания, они, действительно, снимают жилье. Когда у них нет денег, они просто собираются. Особенно молодежь. И уезжают к родителям или все вместе кучкуются и снимают другой объект недвижимости. И, соответственно излишние предложения на рынке недвижимости возникают.
Також профіцит виник через те, що подобові квартири вийшли на ринок вже довгострокового житла. Бо під час карантину попит на приміщення на незначний проміжок часу втратив свою ранню актуальність. Та зараз, кажуть експерти, після послаблення карантинних обмежень, ринок оренди житла починає потроху повертатися до первісного стану. Працююча молодь з області, яка як раз найбільше знімає житло у Харкові, знов повертається до роботи. А от остаточно все може стати на свої місця вже з початку нового навчального року, коли всі ті, хто на невеликий перебіг часу покинули місто, це ті ж студенти та іноземці, повернуться до міста.