Осторожно, фальшивые 500 гривен! Как не попасться на уловки мошенников
Обережно, підроблені "п'ятисотки". Випадки виявлення фальшивих купюр в Україні почастішали. Через це Нацбанк збирається вилучати п'ятсот гривень, виготовлені поліграфічним способом з імітацією печатки та ультрафіолетового захисту. Шахраї робили ці купюри саме дві тисячі шостого року випуску. Самотужки, пояснюють експерти, перевірити такі банкноти важко, проте способи все ж є.
Олег Калашніков керівник прес-офісу "Приватбанку" у Харківській області
Настоящие купюры они более фактурные, более, скажем так, шершавые на ощупь, а поддельные купюры, как правило, более гладенькие. Бумага там отличается. Далее то, что можно определить визуально – это водяные знаки. Настоящие водяные знаки просматриваются четко, хорошо.
На підробці, продовжує Олег Калашніков, водяні знаки видно не чітко. Окрім того, можна перевірити купюру на ультрафіолетовій лампі. Справжня завжди просвічується. Взагалі, фахівець радить брати кошти у освітлених місцях, а краще користуватися картками. Обдурити частіше за все можуть на ринках, банкомат чи фінустанова не може видати фальшиву купюру.
Олег Калашніков керівник прес-офісу "Приватбанку" у Харківській області
В принципе, если есть сомнение у граждан в поддельности купюры, то нужно нести либо в отделение НБУ, либо в другое отделение банка, где составят соответствующий акт, изымут на проверку и после проверки, определения подлинности этой купюры будет выдан соответствующий документ. Если купюра настоящая – ее вернут, если она все-таки поддельная – ее изымут.
Щоправда, непідробної на замін не дадуть. Взагалі, якщо до вас таки потрапила фальшива купюра, то треба звернутися до поліції. Там можуть по гарячих слідах знайти шахрая. Найчастіше підроблюють п'ятдесят, сто та двісті гривень, а також сто доларів, сто та двісті Євро. На ці гроші, наголошують спеціалісти, треба звертати більше уваги.