От недугов надо бегать или хотя бы мало-мальски двигаться

25.01.2019 14:22   -
Автор:
Саме малорухомий спосіб життя – причина багатьох недугів, зазначають медичні фахівці. А от від надмірного сидіння, що останнім часом для багатьох стало мало не звичним способом життя, кажуть, особлива шкода. Бо підвищується ризик виникнення та загострення серцево-судинних захворювань, ожиріння, діабету, проблем з опорно-руховим апаратом. В той час як регулярна фізична активність, навпаки, дуже корисна. Тож Міністерство охорони здоров’я радить українцям активізуватися. 
 
Міністерство охорони здоров’я України 
 
Коли ми мало рухаємось та багато сидимо – організм буквально “вимикається”. Сповільнюється обмін речовин, що впливає на нашу здатність регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, негативно впливає на тиск та послаблює м'язи і кістки. Все це разом має негативні наслідки для здоров’я – від появи надмірної ваги до серйозних хвороб внутрішніх органів. Тому не нехтуйте заняттями спортом! Намагайтеся проводити якомога більше часу в русі. 
 
Рекомендують два типи фізичної активності щотижня – аеробіка та різні силові вправи. Але краще за все таки бігати. Бо саме біг, вважають фахівці, пігулка від багатьох хвороб і профілактика надмірної ваги. Не менш корисні для здоров"я є і танці. Вони підвищують витривалість та допомагають зміцнити м‘язи, та й взагалі 
є найприємнішим способом бути активним. І ще один варіант – йога, яка за словами фахівців, допомагає тримати тіло та розум в тонусі і має багато переваг для психічного здоров‘я. 
 
Міністерство охорони здоров’я України 
 
Будь-яка активність краща, ніж її відсутність. Біг позитивно впливає на тривалість життя та не шкідливий для хребта. Танці покращують баланс, координацію та когнітивні навички. Йога допомагає боротись зі стресом та зменшує ризики серцево-судинних хвороб. Вправи допомагають подолати біль в спині. 
 
Але якщо немає часу на тренування, слід всеодно намагатися активно проводити кожну вільну хвилину: більше ходити, їздити на велосипеді хоча б якусь частину шляху, підіймайтися сходами замість ліфта, вдома робити зарядку, а на роботі активну перерву.