Отдыхать с умом. О правилах отдыха у воды
До офіційного відкриття купального сезону ще тиждень. А на пляжах – біля води вільне місце знайти складно.
Поки що рятувальники та медики на пляжах не вартують безпеку відпочивальників. Працювати вони почнуть з першого червня. А поки всі служби готуються до відкриття сезону.
Володимир Фадєєв директор Департаменту цивільного захисту
Самое главное – это обследовать дно непосредственно будущего пляжа, подготовить полностью, что должно быть на пляже – и спасатели, матрос-спасатель должен быть, должен быть медицинский пункт, должны быть оборудованы место для того, чтобы люди могли переодеться и так далее.
Наразі санлікарі рекомендують відпочивати на воді лише в Олексіївському лугопарку, Журавлівському водосховищі та Безлюдівському озері. А ось в Жовтневому та Основ'янському гідропарках, а також у Петренках спеціалісти купатися не радять.
Ірина Зубкова головний санітарний лікар міста Харкова
Территория парковая вся вычищена, все убрано, сделано благоустройство, однако дно водоема не проверялось и не чистилось, поэтому рекомедовать купание там наших горожан я бы не делала этого. Если житель Харькова будет купаться там где мы не рекомендуем – это только на его ответственности.
Відповідальними бути треба і тоді, коли є рятувальники. Вода – не місце для ігор та бешкетування. І це стосується як дорослих, так і дітей. За якими батьки мають відповідально слідкувати, аби малеча не потрапила в біду. З початку дві тисячі чотирнадцятого двадцять одна людина загинула у воді, з них двоє дітей. Також в ніякому разі неможна відвідувати пляж у стані алкогольного сп"яніння. Бо легковажність природа не вибачає, кажуть фахівці – за статистикою чимало потонулих були саме напідпитку.
Аміна відпочивальниця
Ни в коем случае нельзя когда ты пьяный, ни в коем случае.
Владислав відпочивальник
Если ты не знаешь глубину, не знаешь дна, это очень опасно, на дне могут находиться коряги, всякие стекла. Главное – знать меру, на что ты способен, до куда ты доплывешь, опасность есть в том, что вроде бы сверху вода прогрелась, но если нырять глубоко, можно..вода еще достаточно холодная на дне, можно схватить судорогу. Нужно, я имею в виду, плавать с другом или подругой, чтоб если тебя схватила судорога или ты устал, тебе помогли добраться до берега.
Ще одна небезпека – сонце. Чимало відпочивальників приходить на берег водойми просто позасмагати. Але це також треба робити з розумом. Адже сонце підступне – воно може не лише бути на користь організму, а й нашкодити, завдати опіків.
Анастасія Полякова кореспондент
Друга година дня, спека, на пляжі чимало людей. Саме в цей час лікарі не рекомендують приймати сонячні ванни. Адже з одинадцятої години дня до третьої ультрафіолетове випромінювання дуже сильне. Від такого засмаги користі ніякої немає. Шкіра не засмагне, а обгорить. Також ймовірно перегрітися та отримати тепловий удар.
І все це не на користь здоров"ю. Але якщо все ж таки хочеться підставити тіло сонячним променям, треба дотримуватися правил.
Рузанна відпочивальниця
Во-первых, нужно пользоваться разными кремами, чтобы защитить ваше тело от солнца, и периодически посещать водичку, и лучше не в такой период времени, как я сейчас нахожусь, а лучше с утра или после обеда.
Анастасія відпочивальниця
Особенно такие зоны как щеки, нос и плечи нужно обязательно смазать чем-то для безопасного загара, или чем-то для чувствительной кожи, которая сильно сгорает, а если уже сгорели, то дома уже сметанкой помазать, чтобы на следующий день не так болело, и красное ушло.
Окрім цього голову треба захищати капелюхом чи кепкою, і час від часу ховатися у тінь, щоб не допустити перегріву. В спеку треба вдосталь пити води. І не брати на пікнік продукти, що швидко псуються – м"ясо, рибу, молочку. Овочі та фрукти – ідеальний варіант, але їх треба як слід вимити заздалегідь. Все це необхідно робити, щоб приємний відпочинок на природі не перетворився на проблеми для здоров"я.