Откуда берется осення депрессия, и что с ней делать. Советы психолога

31.10.2016 14:17   -
Автор:
Перший сніг випав в Харкові цими вихідними. І протягом тижня, очікують синоптики, погода залишиться незмінною: холодне повітря від мінус трьох до плюс трьох градусів за Цельсієм, поривчастий вітер та сніг із дощем. Така погода, кажуть психологи, далеко не кожному до душі. Тому й осінь – справжній сезон депресій.
 
Тетяна Балан практичний психолог
 
Дело в том, что когда наступает осень, день становится короче, а ночь становится длиннее. И есть такой гормон, гормон сна, мелатонин, который мы ночью получаем больше. И меньше получается в организме активности. И в результате этого, конечно, у человека меняется состояние. Признаки депрессии какие? Это прежде всего апатия, это постоянная сонливость, это отсутствие радости.
 
Втім, піддаватись осінній меланхолії, кажуть психологи, не варто. Якщо яскравих фарб за вікном не вистачає, додати їх можна у своїй оселі. Всього кілька простих психологічних прийомів – і від поганого настрою та апатії не залишиться і сліду. 
 
Тетяна Балан практичний психолог
 
Нужно покупать яркую одежду. Нужно больше света. Вкручивайте яркие лампы. Создавайте праздник вокруг себя. На это нужно тратить время, на это нужно тратить деньги, но это всегда помогает поменять состояние. Потому, что осень – это состояние. 
 
Втім, якщо час йде, а поганий настрій не минає, – це вже привід звернутись до фахівця. Адже депресія буває не тільки сезонною, а й клінічною, та викликаною стресами. В таких випадках допоможе тільки медикаментозне лікування та серйозна психотерапія.