Отсутствие социальных гарантий отпугивает демобилизованных от армии

05.12.2015 15:19   -
Автор:

Сьома хвиля мобілізації буде. В цьому впевнені волонтери, до цього готуються в військкоматах.  Притому, у комісаріатах вже визначились з потенційними «жертвами», серед них, за іронією долі ті, хто вже потрапив під попередню, шосту хвилю.

Ольга Щербакова голова Харківського обласного Центру допомоги військовим із зони АТО

Это люди с определенным уже опытом, безусловно, нужно меньше времени на их подготовку. Безусловно, это снизит потери на передовой. И облвоенкоматы, и районные военкоматы начали свою работу в этом направлении. Они обзванивают демобилизованных участников АТО с целью их возможного добровольного участия в седьмой волне мобилизации.

От тільки знов брати в руки зброю демобілізовані, каже Ольга Щербакова, не квапляться. Причина в урядовій політиці. Волонтери кажуть, держава віддячила хлопцям за службу так, що ентузіазму йти на неї знов в них залишилось небагато.

Ольга Щербакова голова Харківського обласного Центру допомоги військовим із зони АТО

Один из моментов, о которых говорят эти люди, что не страх заставляет их сейчас отказываться, не незнания. А что нет достаточно эффективного исполнения социальных гарантий, которые на сегодня есть в стране. Они беспокоятся о своих семьях. Для них важно знать, уходя на войну, что их семья в полном объеме защищена.

Однак більшість соціальних гарантій, які існують в  державі, діють, в основному на папері. Зокрема, програма надання житла учасникам АТО досить вибіркова: лише окремі сім’ї демобілізованих таки отримали квартири. Така ж ситуація з програмою відновлення здоров'я бійців. В Харкові та області, наприклад, більше двох тисяч демобілізованих. Більшу частину з них програма оздоровлення взагалі обійшла.

Оксана Фоміна заступник начальника управління соціальних гарантій Харківської облдержадміністрації

Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції на дві тисячі п’ятнадцятий рік в області розподілено п’ятдесят чотири путівки, з яких сорок дев’ять реалізовано. З Балаклійського, Двурічанського, Зачепилівського, Золочівського, Шевченківського районів області та з міста Куп’янськ не направлено на відпочинок жодного учасника АТО.

Ще одна актуальна проблема, за словами волонтерів та працівників соцслужб, психологічна реабілітація колишніх військових. Часто самі бійці не хочуть йти до психолога, часто вони просто не знають про таку можливість, що надається державою.

Оксана Фоміна заступник начальника управління соціальних гарантій Харківської облдержадміністрації

Одним з найбільш значущих питань нині є необхідність розв’язання проблем реабілітації учасників антитерористичної операції. В області організовано роботу по направленню учасників АТО на проходження курсу психологічної реабілітації за рахунок коштів державного бюджету. На сьогодні тільки двісті п’ятнадцять осіб виявили бажання пройти курс психологічної реабілітації. З двох тисяч ста п’ятдесяти одного чоловіка.

Як кажуть працівники соцслужб, без психологічної реабілітації військовим не обійтись. Тим більше не можуть демобілізовані, які ще «не відійшли» від пережитого, знов йти на фронт. Доки ця проблема не вирішиться, як не вирішаться й інші питання соціальної реабілітації бійців, досягти успішного проведення вже сьомої хвилі мобілізації, кажуть волонтери, буде складно.