"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Овощи и фрукты подорожают на 15-20%, алкоголь – на 30-40%, сигареты – на 3-4 гривны. Топливо незначительно подешевеет. Прогнозы экономистов на февраль

Новий місяць – нові ціни. Економісти прогнозують, в лютому українці побачать нові цінники у магазинах на полицях з овочами та фруктами. Перша причина – сезонні коливання, та вона, зазначають експерти, не єдина і не головна. На вартість продуктів харчування впливає і загальна інфляція, і навіть недавні морози, які знищили частину врожаю, що зберігається на аграрних складах. Всі ці фактори в сукупності провокують зростання цін, яке не зупинить, за думкою експертів, і закритий російський ринок.

Сергій Беренда економіст

Закрылся рынок России. Будет переизбыток на внутреннем рынке? Я не думаю. Производители будут искать альтернативные возможности. К тому же остался рынок Белоруссии, другие рынки предприниматели активно находят.

Загалом, за думкою економістів, лютневе зростання цін на їжу буде в рамках п'ятнадцяти-двадцяти відсотків. Щодо інших подорожчань, неприємні сюрпризи очікують на любителів алкоголю та сигарет. Напої, кажуть експети, наберуть в ціні до тридцяти-сорока відсотків, курцям за пачку цигарок доведеться платити на три-чотири гривні більше. Такі подорожчання, за словами економістів, через збільшення акцизів.  

Сергій Беренда економіст

Цены на эти товары будут расти, это понятно. Плюс, не забывайте, фон общей инфляции, он все равно никуда не девается. Здесь есть опасность, что усилится контрабанда, ну это уже вопрос к таможне.

Та лютиий, кажуть економісти, принесе не тільки неприємності. З приємного: дешевшим стане паливо. Щоправда падіння цін буде незначним – всього на півтори-дві гривні.

Сергій Беренда економіст

На фоне падения гривны, повышения налогов, к тому же эти налоги номинированы в евро, я не думаю, что следует ожидать какого-то серьезного снижения цены на бензин. Ну и плюс ко всему ценник на бензин и ценник на нефть на бирже, разница будет где-то месяца три. даже больше. Поэтому даже если мы увидим двенадцать долларов за баррель нефти, мгновенного снижения цены на бензин мы не увидим.

Загалом, кажуть експерти, економічний прогноз на лютий – вже традиційний для України. Адже здорожчання продуктів широкого вжитку та незначні здешевлення обраних товарів – це тепер постійна тенденція вітчизняної економіки.