"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

П’ять влучань в приватний будинок… Як відновлює свою оселю мешканка Київського району Харкова

Як відновлює свою оселю мешканка Київського району Харкова
YouTube video player

Наразі від харків’ян в додатку єВідновлення знаходиться 18 тисяч заявок. Люди отримують компенсацію і поступово ремонтують пошкоджене ворогом житло. Про свій досвід участі в програмі єВідновлення розповідає власниця приватного будинку в Київському районі.

ЯНА БІЛЯЄВА КОРЕСПОНДЕНТ
Приватний сектор Київського району міста Харкова. Один з найбільш постраждалих районів за час війни. Зокрема, ось на цій вулиці немає жодного будинку, який би не зазнав пошкоджень від обстрілів.


Світлана запрошує подивитися на свій будинок. “Звели його саме перед війною, – розповідає жінка, – облаштовували для щасливого життя. Та 24 лютого прокинулись вже в іншій реальності. П’ять прильотів – пряме влучання в будинок, чотири – поряд. В березні був прильот в дах. Зруйновані стіни, весь той кут був зруйнований. Всі вікна було вибито”.

СВІТЛАНА ШЕВЧУК ВЛАСНИЦЯ ПОШКОДЖЕНОГО ОБСТРІЛАМИ БУДИНКУ
Той кут, бачите, немає кутка. Тобто він відбудований повністю, там дві стіни повністю були вибиті. Розірвано було армопояс і дах, вся ця частина була зруйнована. Будинок весь якось перекосило. Двері вхідні – їх не було, вікон – жодного вікна. Все було розбито, видалено. Дивіться, як стіни відійшли. Бачите?! По потолку видно он, бачите?!

Жахлива картина була і в середині оселі. Одним словом – нічого не вціліло, говорить Світлана. І лише чудом, каже жінка, не завалився сам будинок. Відбудувати самотужки будинок, говорить Світлана, родині не під силу. Тож скористалися державною програмою єВідновлення.

СВІТЛАНА ШЕВЧУК ВЛАСНИЦЯ ПОШКОДЖЕНОГО ОБСТРІЛАМИ БУДИНКУ
12 травня я зареєструвалася в єВідновлення, подала заявку на відшкодування збитків. Ми отримали кошти в 23-му році, в грудні місяці. Це як раз було перед Новим роком. Гроші зайшли. Оформили все швидко, без ускладнень. Якось воно пішло все, як треба. І в єВідновленні, і запит. І гроші зайшли. І ми зв’язались з підрядником, який працює з єВідновленням, договір з ним склали і розпочали роботи з липня місяця. Гроші, ну що можу сказати. Збитки великі. Мені було нараховано 500 тисяч. 70 відсотків мені одразу зайшли, в грудні ж місяці. І останні відсотки ще попереду повинні бути, вони ще не зайшли. Була комісія, перевіряли, куди гроші були вкладені – це цільове призначення. І чекаємо на наступний транш – 150 тисяч. Наразі відновлено дах, стіни, вікна.

Щодо внутрішнього ремонту, то цих грошей не вистачає, каже Світлана. Але звертатися до єВідновлення варто, запевняє вона.

СВІТЛАНА ШЕВЧУК ВЛАСНИЦЯ ПОШКОДЖЕНОГО ОБСТРІЛАМИ БУДИНКУ
Все одно це дуже гарна така допомога, тому що, ну, я взагалі не розумію, щоб я робила без цієї допомоги.


Так. Державна програма єВідновлення наразі набирає обертів, зазначає фахівець профільного департаменту міськради Олег Армейський. А для Харкова, який є чи не найбільш пошкодженим містом, питання відновлення житла є дуже актуальним. За останній час заявок на участь у програмі побільшало. Наразі харків’яни звертаються до єВідновлення одразу після прильотів. Допомагають їм розібратися і з електронним додатком, і з необхідними документами спеціалісти міських служб. А ще сьогодні подають заявки й ті, чиє житло зазнало пошкоджень ще на початку війни. Бо люди бачать, що програма працює і компенсація надається. Якщо порівнювати з липнем, то за цей період заявок від харків’ян в єВідновленні стало більше на шість тисяч.

ОЛЕГ АРМЕЙСЬКИЙ ЗАСТУПНИК НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ХМР
Було 12. Зараз 18. З них відпрацьовано 17300 і людям нарахована компенсація на суму 832 млн грн. Програма працює. Комісії працюють в штатному режимі . Оперативно реагують на заявки, які попадають в Дію. Останній був прильот 2 жовтня. І ми вже відпрацьовуємо багатоповерхівки на Тракторобудівників і в цілому по всьому місту.


Скористатися компенсацією державної програми єВідновлення має право кожен, чиє житло зазнало пошкоджень чи було зруйноване через обстріли. Звернутися можна до будь-якого ЦНАПу або через застосунок Дія.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОСТАННІ НОВИНИ