Парламент на этой неделе должен приступить к рассмотрению законопроектов по медреформе
Медична реформа в Україні має розпочатись зі змін первинної ланки меддопомоги. Концепція полягає в тому, що пацієнти заключатимуть контракти із сімейними лікарями. Кількість пацієнтів, яких зможе обслуговувати один фахівець – до двох тисяч на рік. На кожного із них в Мінохорони виділятимуть кошти. Також у рамках реформування передбачають створення госпітальних округів.
Олександр Галацан радник заступника голови Харківської облдержадміністрації
Госпитальные округа – это функциональные объединения больниц, они не будут объединяться фактически, они все сохранят статус юридических лиц. У каждого учреждения останется руководитель, останется профсоюзная организация, останется медицинский совет, но могут меняться профили.
У кожному окрузі працюватимуть багатопрофільні центри інтенсивного лікування першого і другого рівнів. Про закриття лікарень, переконують обласні владники, мова не йде. Лише про перепрофілювання.
Михайло Черняк заступник голови Харківської облдержадміністрації
Принципиальная позиция и областной администрации, и личный контроль за этим вопросом главы областной администрации Юлии Светличной о том, чтобы сохранить всю сеть в том виде, в котором она сегодня существует ныне. Это именно мы говорим об оказании помощи на втором уровне оказания медицинской помощи.
Взагалі, вся реформа складається з трьох етапів. Перший має розпочатись з липня. Запровадження другого етапу заплановане на наступний рік, а третій на 2019. Робоча група за участі нардепів та виконуючої обов'язки міністра Уляни Супрун напрацювали два законопроекти. Їх парламент у першому читанні має розглянути вже цього тижня.