Пацієнтів з алергією стало більше: причини і наслідки пояснює лікар

17.07.2025 19:25   -

Харків’янка Інна наразі лікується в стаціонарі алергологічного відділення двадцять сьомої міської лікарні. Жінка розповідає, що потрапила сюди у важкому стані — сильний кашель, почервоніння, свербіж очей, закладеність носа. А ще, каже Інна, вже у лікарні дізналася, що загострення проявів алергії спричинив, зокрема, і накопичений стрес за весь час повномасштабного вторгнення.

ІННА, ПАЦІЄНТКА АЛЕРГОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ КНП «МКЛ №27» ХМР
Все ж таки війна впливає. Я не була алергіком, у мене нікого не було з алергією, а з 2022 року мені кожну весну, літо лікували обструктивний бронхіт. Але це вже четвертий рік була алергія. У мене був кашель дуже сильний. Його лікували, лікували. Після третьої зміни препарату лікар каже: щось ми тобі не те робимо. Після результатів аналізу зрозуміли, що це алергія. На що саме — не зрозуміло. Здала розширений аналіз — і в мене, на жаль, великий набір алергенів: на домашніх тварин — у мене кішка й собака, які вже девʼять років зі мною; на цвітіння, пилок, деякі фрукти — ну, багато на що. Але найстрашніше — що потрібно віддати тварин, бо це ніяк не знімається. Я намагалася лікувати різними способами: таблетки, інгалятори, гормони — все, що можливо. Але все дійшло до того, що довелося віддати тварин.

Інна каже, що вірить: зможе подолати хворобу і, знаючи свої алергени, контролювати стан. Найважче було розлучитися з котиком і песиком. Добре, що тваринок взяла до себе донька — тож вони у надійних руках.

А от її сусідка по палаті Лариса потрапила до стаціонару з алергією на медикаменти. Говорить, довго приймала ліки, і організм не витримав. Жінка сама є медиком — працює старшою медсестрою в дитячій поліклініці, тож одразу зрозуміла, що це за висип, і звернулася до алерголога.

ЛАРИСА, ПАЦІЄНТКА АЛЕРГОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ КНП «МКЛ №27» ХМР
І тут не треба дуже багато дивитись — ось подивіться, які плями по всьому тілу. Поступила я вчора в цю лікарню. Отримую лікування — крапельниці вчора й сьогодні. Це вже другий день — і вже краще.

Лікарка-алерголог Лариса Амер каже, що останнім часом кількість пацієнтів зросла. І однією з причин, пояснює вона, є війна. Адже, по-перше, це стрес, що підриває імунітет. А по-друге — під час вибухів ракет, бомб, безпілотників у повітря здіймається багато пилу, диму, попелу та інших шкідливих речовин. І все це може провокувати алергічну реакцію.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ЛАРИСА АМЕР, ЗАВІДУВАЧ АЛЕРГОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ КНП «МКЛ №27» ХМР, ЛІКАР-АЛЕРГОЛОГ
Стрес завжди впливає. І алергія — це якраз хвороба цивілізації. Тобто коли погіршуються умови життя людей, зростає і кількість звернень з приводу алергічних захворювань.

Алергічні симптоми бувають різні: сезонні — як от на цвітіння амброзії; шкірні — на кшталт кропивниці; симптоми з боку легень чи шлунково-кишкового тракту. Найчастіше пацієнти скаржаться на нежить, чхання, сльозотечу, сухий кашель, свербіж повік.

ЛАРИСА АМЕР, ЗАВІДУВАЧ АЛЕРГОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ КНП «МКЛ №27» ХМР, ЛІКАР-АЛЕРГОЛОГ
Я дуже хочу звернутися до мешканців міста. До нас звертаються пацієнти, у яких одні й ті самі скарги повторюються з року в рік. Але вони чомусь вважають, що страждають на простуду або ще щось, але не на алергію. Якщо у вас симптоми — наприклад, нежить, чхання, свербіж, сльозотеча — які повторюються щороку в один і той же період, вам у першу чергу потрібно звернутись до сімейного лікаря. А вже він направить вас до алерголога.

Зволікання, зауважує лікарка, лише ускладнює лікування, тому не варто займатись самолікуванням. При симптомах слід звертатися до спеціалістів — аби вчасно зупинити розвиток алергії і не допустити її переходу в хронічну форму.

ОСТАННІ НОВИНИ