Печники взялись за “старое” – начали внеплановые проверки печного оборудования
Пожежа, що трапилася нещодавно в цьому будинку шокувала всіх його мешканців. Тільки завдяки тому, що двірник вчасно помітив полум’я і викликав рятувальників, ніхто не постраждав, але будівля зазнала збитків. Зараз тут ремонтують дах. Фахівці пічної служби зазначають – ця пожежа є першою в цьому опалювальному сезоні, що сталася через порушення правил експлуатації опалювальної печі .
Олександр Ярмак заступник директора КП "Харківське ремонтно-будівельне підприємство"
Как правильно эксплуатировать печь. Печь 1,5-2 часа топиться, нагревает помещение, и такое же время 2-3 часа она должна остывать. Она всё равно даёт тепло. И ни в коем случае её нельзя перекалывать. В данном случае последствия перекаливания на лицо. Это первый тревожный звонок, который прозвучал в городе Харькове в домах коммунальной собственности.
Ігор Камінський, мешканець цього ж будинку, каже, хоча правила користування пічнОю системою знає як свої п"ять пальців, після цього випадку за всім дбає особливо ретельно.
Ігор Камінський мешканець будинку
Как меня родители научили ухаживать за печкой, так я и делаю. 2-3 аса выключаю горелку, на запальнике оставляю и всё. Потом попробовал, если остыло включаю горелку опять и вот так слежу.
Натомість співробітники міської пічної служби знову напоготові і вийшли в рейд з позапланової перевірки. За час підготовки до опалювального сезону в будинках комунальної власті ними було перевірено понад 5,5 тисяч печей, що працюють на газі і ще більше двохсот, що на твердОму паливі. Тепер черговий обхід домівок.
Олександр Ярмак заступник директора КП "Харківське ремонтно-будівельне підприємство"
Все эти печи осмотрены. Отремонтированы порядка 140 печей в этом году и признаны не пригодными 4 печи. Выписаны предписания и акт на подключения газа не был выдан. Потому что жители там долго не проживали и печей как таковых на балансе уже нет. Печь пришла в негодность и требует капремонта. Те, которые на балансе печи проверены 100%, к зиме готовы 100%.
Тож тепер безпека роботи печей в руках самих жителів. Щоб не забували пічники видають пам’ятки правил користування і закликають не втрачає пильність.
Валерія Баркова мешканка будинку
Вот в этом году я обращалась, мне ремонт делали, здесь заменили, не знаю какую-то железяку, я в этом не очень разбираюсь. Ремонт сделали как раз. Плиткой обложили всесь камин и с той стороны и здесь. Чтоб теплее было в квартире.
А ще фахівці в свою чергу рекомендують замінити вже застаріле пічне обладнання на більш сучасне – конвектори, котли, мовляв і бездимохідні, і безпечні. Мешканці, зазначають, тільки "за", от тільки не всім це по кишені.