Пекельний тиждень у Харкові: надзвичайники на передовій боротьби з вогнем

07.04.2025 18:51   -

Численні повітряні тривоги, масовані атаки, вибухи, пожежі та жертви – такі реалії прифронтового Харківського регіону. Однак за будь-яких умов за життя та безпеку громадян свою боротьбу продовжують надзвичайники.

АРТЕМ АСТАХОВ НАЧАЛЬНИК ГУ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ 
За період з 31 березня по 6 квітня на території Харківської області у сфері цивільного захисту підрозділи Харківського гарнізону ДСНС 210 разів виїжджали за сигналом «Тривога», ліквідували 94 пожежі, 18 із яких повʼязано з бойовими діями. Для надання допомоги населенню було здійснено 65 виїздів.

Ворог продовжує терор постійними обстрілами. Унаслідок «прильотів» протягом тижня пожежі охопили Ізюмський, Чугуївський, Купʼянський та Харківський райони. Сам прифронтовий мегаполіс зазнав численних масованих атак безпілотниками. Так, 31 березня дрони влучили в цивільне підприємство у Київському районі Харкова. Пожежа охопила біля 4 тис м. кв. До боротьби з вогнем було залучено 70 рятувальників. 
Та не встигло місто оговтатися, вночі 2 квітня на нього чекали нові удари. Зайнялися два підприємства у Холодногірському районі. Постраждали восьмеро, серед них – троє дітей. 

Наступної доби – чергові атаки. 3 квітня під ударом опинилася житлова забудова Новобаварського району. Цього разу, жертв, на жаль, уникнути не вдалося. 

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

АРТЕМ АСТАХОВ НАЧАЛЬНИК ГУ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ 
Сталися пожежі на загальній площі понад 600 м кв. Горіли частково зруйновані двоповерховий житловий будинок, надвірні забудови, а також пошкоджені адміністративна будівля, квартири у двох п’ятиповерхівках та автомобілі. 04:50 З-під завалів рятувальники вилучили тіла 4 загиблих осіб, з них однієї дитини. О 16:10 4 квітня завершені аварійно-рятувальні роботи. Загалом в результаті ворожої атаки загинуло 5 осіб, ще 34 постраждали, з них один рятувальник.

Протягом тижня вогонь нищив не лише забудову, а й зелені зони. Так, у період з 31 березня по 6 квітня надзвичайники долучилися до ліквідації 51 пожежі в екосистемах. Полумʼя охопило сухостої, дерева, лісосмуги. Частина займань виникла через ворожі обстріли. Однак абсолютна більшість – через людську недбалість.

АРТЕМ АСТАХОВ НАЧАЛЬНИК ГУ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ 
Чотири із цих пожеж були спричинені ворожими обстрілами, решта – це людська недбалість або випалювання сухої рослинності. Доволі часто такі пожежі поширюються на житловий сектор, лінію електропередач, інші обʼєкти. На жаль, є випадки, коли в результаті пожеж в екосистемах гинуть або травмуються люди. Звертаю увагу, пожежі сухостою на деокупованих територіях, або на територіях, де велися активні бойові дії можуть спровокувати детонацію боєприпасів, що не розірвалися. Це вкрай небезпечно для життя, у тому числі для життя рятувальників, які виїжджають на ліквідацію цих пожеж.

Поки одні гасять, інші — розміновують. Лише за минулий тиждень на території Харківщини сапери ДСНС здійснили 249 залучень, знешкодивши 416 ворожих боєприпасів. Однак земля регіону усе ще залишається нашпигованою смертю. Так, за 7 днів було зафіксовано 2 випадки підриву цивільного населення на вибухонебезпечних предметах. Постраждалі дістали численні поранення. 

АРТЕМ АСТАХОВ НАЧАЛЬНИК ГУ ДСНС УКРАЇНИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ 
Звертаю увагу мешканців Харківської області на високий ступінь мінної небезпеки. У першу чергу, на територіях деокупованих. Прошу бути обережними, дотримуватися вимог безпеки і порад рятувальників. І у разі виявлення вибухонебезпечних предметів або підозрілих предметів негайно телефонувати і сповіщати про це за телефонами 101, 102 або 112.

Гасіння пожеж, розбір завалів, розмінування, евакуація – спеціалісти ДСНС продовжують тримати свій фронт. І хоча сирени в Харкові не стихають, надзвичайники залишаються на своїх позиціях, аби захищати природу, зберігати оселі та рятувати життя. 

ОСТАННІ НОВИНИ